Ana Sayfa NARENCİYE FİDANLARI Portakal Fidanları
Tüplü Bodur Tipte Washıngton Portakal Fidanı (Meyve Verir Durumda)
  • Tüplü Bodur Tipte Washıngton Portakal Fidanı (Meyve Verir Durumda)
  • Tüplü Bodur Tipte Washıngton Portakal Fidanı (Meyve Verir Durumda)
Tüplü Bodur Tipte Washıngton Portakal Fidanı (Meyve Verir Durumda)
Ürün Kodu : BRKFDNCLK00780       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
289.20 TL   Kdv Dahil
-
+

Washington Portakal Çeşidi ve Fidanı Özellikleri

Gönderilecek olan ürün meyve verir yaşta (3 yaşlı) olan, Tüplü (Torbalı) ve AŞILI fidandır.

Washington portakal fidanı çeşidinin belirlenme yılı 1886 1896 olup menseşi Brezilyadır. Meyve Kabuğu koyu ve hafif pürüzlü olup, gevrek bir meyve eti vardır. Şekil bakımından ovalimsi olup meyce çapı 70 80 mm ağırlığı ise 200 250 gramdır. Hasat zamanı Kasım-Aralık arası olup çekirdeksizdir. Ağaç gelişimi hızlı olan washington portakal fidanı dikildikten 1 2 yıl içerisinde rahatlıkla meyve verebilmekte olup ağaç gelişimi hızlıdır.

 

 

Gönderilecek Fidan Teknik Özellikleri

Washington Portakal Fidan Yaşı: Gönderimi yapılan fidanların toplama budama, ilaçlama, toplama gibi işlemlerin daha kolay olması için taç oluşum noktası aşağıdan yapılmış olup aşı yaşı maksimum 2-3 tür.

Hasat Zamanı: Şubat sonundan itibaren hasadı olmaktadır. (Hasat tarihi bölgelere göre değişebilir)
Washington Portakal Fidanı Hobi Amaçlı Dikim Rakımı: Her rakıma kolaylıkla dikimi yapılabilir.

Washington Portakal Fidanı Üretimi: Washington Portakal fidanı üretiminde göz aşı yöntemi kullanılmaktadır.
Washington Portakal Fidanı Anacı: Washington Portakal fidanı üretiminde narenciye fidanı üretiminde kullanılan anaçlar kullanılmaktadır. Genelde turunç anacı kullanılmaktadır.
Washington Portakal Fidan Durumu: Torbalı veya saksılı 12 ay dikilebilir
Washington Portakal Fidanı Mevsimsel Durumu: Washington Portakal fidanları yaprak dökmeyen bir bitkidir. Kışın Kısmi yaprak dökümü narenciyelerde olmaktadır.

 

 

Saksıda Washington Portakal Yetiştiriciliği: Saksı içerisinde Washington Portakal yetiştiriciliğinin temelinde ağaç tacınının yani dal oluşumun ilk başladığı yerin saksı hizasından sonra en 15 cm olması gerekir. Taş oluşumu ne kadar aşağıdan verilebilirse o derece iyi olacaktır. Önemli olan ağacın yan dal oluşumunu aşağıdan verip bitkinin büyüyeceği yüksekliği ayarlayarak daha randımanlı meyve almaktır. Washington Portakal fidanı yetiştiriciliğe uygundur fakat kışın saksı içerisinde mutlaka bahara kadar bitkini meyve vermesi için gereken soğuklama süresini karşılaması için çağla oluşumu gerçekleşene kadar dış mekânda bulunmalıdır. Kullanacak olduğunuz saksı asgari 10 litrelik, kullanacak olduğunuz toprak ise çiçek toprağı olabilir.

 

Washington Portakal Fidanı Dikimi: Fidan dikimini buharlaşmanın en az olduğu sabah erken saatlerde veya ikindin vaktinde yapmanız tavsiye edilir. Fidan çukurunu en boy yükseklik 50 60 cm olarak şekilde kazınız. Çıkan toprağa herhangi bir hayvansal gübre kesinlikle uygulamayınız. Ziraa hayvansal gübrelerde dip kurdu ve yabancı ot tohumları bulunabilir. Bunu yerine fidan çukurundan çıkan toprağa bir büyük su bardağı leonardit karıştırarak, toprağa iyice harmanlayın. Fidan çukuruna ,30 cm çıkan topraktan dolgu yapınız. Fidanı, çukura dik bir şekilde koyunuz, fidanınızın poşetini veya saksını toprağı dağıtmayacak şekilde çıkartınız. Saksı veya fidan poşeti hizasında toprakla doldurarak dikimini aşı noktası toprak üstünde 5-10 cm olacak şekilde yapınız ve fidan başına 5 15 litre arasında can suyunu veriniz.

Washington Portakal Fidanı Sulaması: Bulunduğu konum ve toprak yapısına göre 10 15 günde bir defa.

 

 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.