Ana Sayfa TROPİK FİDANLAR
Wietnam Beyazı (Özel Tür) Ejder Meyvesi Pitaya Fidanı
  • Wietnam Beyazı (Özel Tür) Ejder Meyvesi Pitaya Fidanı
  • Wietnam Beyazı (Özel Tür) Ejder Meyvesi Pitaya Fidanı
Wietnam Beyazı (Özel Tür) Ejder Meyvesi Pitaya Fidanı
Ürün Kodu : BRKFDNCLK00517       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
95.00 TL   Kdv Dahil
-
+

Wietnam Beyazı (Özel Tür) Ejder Meyvesi Pitaya Fidanı

!!DİKKATLE OKUYUNUZ!!

Not: Satın alacağınız tüm pitaya türlerini saksıda yetiştirebilir ve hepsinden meyve alabilirsiniz. Lütfen dediklerime kulak kabartın en çok sorulan sorulardan biri 3 metre boy oldu e meyve vermiyor. Genelde bu sorulara ilk sorduğum soru budama yaptınız mı bilginiz var mı gübre verildimi vs vs olur. Yok hayır diye cevap geldiğinde tek söylediğim şey ise peki siz sadece su ile beslenirseniz çok sağlıklı ve üretken olur musunuz ve gelen cevap tabiki hayır:)

Bu sebeple 20 lt saksıya ortaya bir sağlam odun yada çıta gibi birsey koyun ve toprakla iyice sıkıştırın sonra dikimi yapın ve 125 cm e kadar yanlardan çıkan filizleri dipten koparın ve dümdüz uzun şekilde büyütün. Sonra 125 cm e ulaştı mı tepeden 5 santim kadar ucunu kesin ki güç boya değil yan sürgüne gitsin ve siz tepeyi kesince yandan 5-6 adet dal verecek zamanla sonra o yan dallarda 60 cm olunca onlarında ucunu kesin ki işte o dallara güç gitsin ve meyve oluşsun. Mantık cok basit 125 cm e kadar kalem gibi düz büyütün sonra tepesini yani en üst ucunu kesin (Böylece uzamasını engellersiniz). Sonra sabredin yeni sürgün verecek yandan. Onlar da 60 cm olunca uçlarını yine kesin (buradaki mantık uzamasını engelleyip gücü dikenlere vermek ve meyve oluşumunu sağlamak).

Vietnamese White Ejder Meyvesi Pitaya, Vietnam’dan ithal edilen bir çeşittir. İlkbaharın sonlarında erken dönemde ortaya çıkan büyük ve kokulu çiçekleri vardır. Kendi kendine tozlaşan bu cins tozlaşmadan sonra yumurta şeklinde pembe renkli, yeşil yüzgeçli bir meyve olarak olgunlaşmaya başlar. Bu çeşitliliğin karpuza benzeyen bir iç dokusu ve beyaz bir eti vardır. Aslında, iç ve dış arasındaki çarpıcı renk farklılığı ve muhteşem pembe kabuk rengi bu çeşitliliği dünyadaki üreticiler ve tüketiciler arasında bu kadar popüler kılmaktadır. 

BU ARADA Şubat ayında azot ağırlıklı MART ayında da Azot agırlıklı gübre verin. Sonra geldik NİSAN ve MAYIS aylarında çiçek oluşumunu hızlandırsın diye FOSFOR ağırlıklı gübre verin. SONRA DA meyveler oluşunca meyve büyütsün diye POTASYUM gübresi verin e yeter sonra da afiyetle tüketin .

>> Vietnamese White Ejder Meyvesi Pitaya, Vietnam’dan gelen bir çeşittir. İlkbaharın sonlarında erken dönemde ortaya çıkan büyük ve kokulu çiçekleri vardır.

>> Kendi kendine tozlaşan bu cins tozlaşmadan sonra yumurta şeklinde pembe renkli, yeşil yüzgeçli bir meyve olarak olgunlaşmaya başlar.

>> Bu çeşitliliğin karpuza benzeyen bir iç dokusu ve beyaz bir eti vardır. Aslında, iç ve dış arasındaki çarpıcı renk farklılığı ve muhteşem pembe kabuk rengi bu çeşitliliği dünyadaki üreticiler ve tüketiciler arasında bu kadar popüler kılmaktadır.

>> Gövde ve meyve dallarında üç yanaklı ve küçük dikenlidir.  İlk kez Ejder Meyvesi Pitaya yetiştiricisiyseniz, Vietnam White (Jaina) sizin için güzel bir seçimdir.

>> Bu türün temel özelliği, kendi kendine tozlamasıdır; yani elle tozlama olmadan basit bir şekilde yetiştirilebilir bu özelliklerinden dolayı büyük üretim tesisleri için güzel bir tercih olacaktır. Bu tür erkenci olmasından ve basit yetiştiriciliğinden dolayı Ejder Meyvesi Pitaya seralarının popüler tercihlerindendir.

Sağlıcakla KALINIZ.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.