Ana Sayfa TROPİK FİDANLAR
Tüplü Tamarind Demirhindi Fidanı (Hint Hurması)
  • Tüplü Tamarind Demirhindi Fidanı (Hint Hurması)
  • Tüplü Tamarind Demirhindi Fidanı (Hint Hurması)
  • Tüplü Tamarind Demirhindi Fidanı (Hint Hurması)
  • Tüplü Tamarind Demirhindi Fidanı (Hint Hurması)
Tüplü Tamarind Demirhindi Fidanı (Hint Hurması)
Ürün Kodu : BRKFDNCLK01191       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
609.99 TL   Kdv Dahil
-
+

Tüplü Tamarind Demirhindi Fidanı (Hint Hurması) Özellikleri

 

 

Gönderilecek olan fidanın tüm bakımları mevsimine ve ihtiyacına göre (budama, ilaçlama ve gübreleme işlemleri) tarafımızca yapılarak gönderilmektedir.

 

Gönderilecek olan fidanlarımız ortalama 2 yaşında olup tüplü durumdadır. Ortalama boyları 30-50 cm arasındadır.


Demirhindi Afrika kökenli bir bitki olup tüm tropikal ülkelerde yetişmektedir. Bitki boyu 15-20 metreye, gövde kalınlığı 2 metreye kadar ulaşabilmektedir. Ağacın ortalama yaşam süresi 150 yıldır. 7-20 cm uzunluğunda, 2.5-3,5 cm genişlikte, keçiboynuzu meyvelerine benzeyen, koyu kestane renginde meyveleri verir. Demirhindi meyvesi ağaçların çiçek kısmında, salkım şeklinde bulunur. Yetişkin bir ağaçtan yılda 225 kilograma kadar meyve alınabilir. Demirhindi meyvesi antioksidan açısından zengin meyve türüdür. Meyve bileşiminde protein, şeker, pektin, A, Bl, B2, B3, B5, B6, C vitaminleri potasyum, fosfor, magnezyum, kalsiyum, sodyum, demir, selenyum, bakır gibi mineraller bulunur. Mart-mayıs arası çiçeklenirler ve çiçek görseli albenilidir. Yaprakları ise soğuk nemli havada ve güneş battığı zaman kapanır. Her zaman yeşil olmakla birlikte soğuk iklimde yapraklarını dökebilirler. Yarı kuru tropikal iklim şartlarında rahatlıkla yetişir. Yine de yağmurlu ve nemli tropikal alanlara da rahatlıkla uyum sağlar. Genç fidanlar soğuğa karşı çok hassastır ve -2 dereceden sonra ciddi hasar görürler. Her türlü toprakta yetişme özelliğine sahip olup en iyi, drenajlı ve hafif asitli topraklarda yetişir. Kuraklığa son derece dayanıklıdır ve tropik, yarı tropik bütün iklimlere uygundur.

 

Fidan Hakkında Bilgiler 

 

-Çiçeklenme Süresi: 3-4 hafta

 

-Yaprak Kenarı: Düz

 

-Yaprak Dizilişi: Karşılıklı

 

-Yaprak Tipi: Elips

 

- Meyve Rengi: Kahverengi

- Üretim Yöntemi: Tohumdan

- Bitki Cinsi: Tropikal bitki

-Toprak İsteği: Seçici olmayan, geçirgen

-Hobi Amaçlı Fidan Dikim Rakımı: Hobi amaçlı her rakıma kolaylıkla dikimini yapabilirsiniz.

 -Zararlı Mücadelesi: Baharla beraber fidanlarda yaprak biti zararlısı ve kırmızı örümcek zararlısına dikkat edilmelidir. Zararlı mücadelesinde 1 litre suya 1 kaşık sıvı yağ, 1 kaşık arap sabunu ve bir diş rendelenmiş sarımsağı 1 litre su içerisine koyun ve iyice karıştırın. Bitkinin yapraklarının hem altına hem de üstüne gelecek şekilde fısfıs yardımıyla sıkınız. Sarımsak kokusunda hoşlanmıyorsanız çıkartabilirsiniz. Her ağacı baharla beraber 1 renkli kokulu yapışkan tuzak koymakta fayda vardır.

 -Fidanım Geldiğinde Ne Yapmalıyım? Sipariş etmiş olduğunuz fidan kolisini teslim aldığınızda hemen kolisinden çıkartıp hafifçe sulayınız. Fidanınızı daha sonraki bir tarihte dikecekseniz 2-3 güne bir sulamayı ihmal etmeyiniz.  

 -Fidan Gönderimi: Berke Fidancılık güvence ve kalitesiyle karton ile özenle paketlenerek gönderimi yapılır.

 

 

 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.