Ana Sayfa TROPİK FİDANLAR
Uzun Meyveli Çikita Muz Fidanı, Torbada
  • Uzun Meyveli Çikita Muz Fidanı, Torbada
  • Uzun Meyveli Çikita Muz Fidanı, Torbada
Uzun Meyveli Çikita Muz Fidanı, Torbada
Ürün Kodu : BRKFDNCLK00235       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
79.99 TL   Kdv Dahil
-
+
Uzun Meyveli Çikita Muz Fidanı, Torbada
 
Çikita Muz Çeşidi ve Fidanı Özellikleri

Açıkta ve asgari 100 litrelik saksı içerisinde yetiştiriciliği yapılabilen çikita muz fidanı 4 metreye kadar bulabilmektedir. Ülkemizde sahil bandından rahatlıkla yetiştiriciliği yapılabilir. Meyve aroması güzel olup dikilen bodur muz fidanından 1 sene içerisinde ürün alabilirsiniz. Saksıda yetiştiriciliği gayet kolaydır. 1 sene içerisinde meyve veren muz fidanı meyve verdikten sonra ölür ve yanından yeni yavru gelir.

Gönderilecek Muz Fidan Hakkında Teknik Bilgiler

-Çikita Muz Fidanı Yaşı: Gönderimi yapılan fidanların yaşı 2  dir.
-Çikita Muz Hasat Zamanı: Yaz Döneminde hasat edilmektedir.
-Çikita Muz Fidanı Tozlayıcı İhtiyacı: Yok
-Ulaşabileceği yükseklik:4 metre
-Çikita Muz Fidanı Hobi Amaçlı Dikim Rakımı: Sera içerisinde, ılıman sahil bandında sıcaklığın sıfıran altına düşmediği mekanlarda.
-Çikita Muz Fidanı Üretimi: Muz fidanı üretimi rizom veya doku kültürü ile olur.
-Çikita Muz Fidan Durumu: Torbalı veya saksılı 12 ay dikilebilir
-Çikita Muz Fidanı Mevsimsel Durumu: Muz fidanları yaprak dökmeyen bir bitkidir.
-Çikita Muz Fidanım Geldiğinde Ne Yapmalıyım: Sipariş etmiş olduğunuz fidan kolisini teslim aldığınızda hemen kolisinden çıkartınız. Fidanlarınızı hafifçe sulayın malum yol yorgunudur. Fidanınızı ilerleyen bir tarihte dikecekseniz 2-3 güne bir sulamayı ihmal etmeyiniz.
 
-Muz Fidanı Dikimi: Fidan dikimini buharlaşmanın en az olduğu sabah erken saatlerde veya ikindin vaktinde yapmanız tavsiye edilir. Fidan çukurunu en boy yükseklik 50-60 cm olarak şekilde kazınız, fidan çukuru tabanı 1 çay kaşığı aquasorb veriniz. Çıkan toprağa herhangi bir hayvansal gübre kesinlikle uygulamayınız. Ziraa hayvansal gübrelerde dip kurdu ve yabancı ot tohumları bulunabilir. Bunu yerine fidan çukurundan çıkan toprağa bir büyük su bardağı leonardit karıştırarak, toprağa iyice harmanlayın. Fidan çukuruna ,30 cm çıkan topraktan dolgu yapınız. Fidanı ,çukura dik bir şekilde koyunuz , fidanınızın poşetini veya saksını toprağı dağıtmayacak şekilde çıkartınız. Saksı veya fidan poşeti hizasında toprakla doldurarak dikimini yapınız ve fidan başına 5-15 litre arasında can suyunu veriniz. Dikim işlemini yazın yapıyorsanız muhakkak sunguard uygulaması(kaolin uygulaması) yapınız. Kışın yapıyorsanız Nisanla beraber sunguard uygulamasını yapmanızı tavsiye ederiz.
-Muz Fidanı Sulaması: Bulunduğu konum ve toprak yapısına göre 10-15 günde bir defa. Kışın iklim çok kurak gitmezse sulama yapılmaz.

 
-Muz Fidanı Genel Gübreleme Bilgisi: Kışın tabandan azot ağırlıklı, çiçekler açmadan 20-30 gün önce tabandan fosfor, potasyum ağırlıklı kompoze gübre, çiçek döneminde yapraktan çinko bor içerikli meyve tutturucu gübreleme ,nohut büyüklüğüne eriştikten sonra meyve irileştirici gübreleme yapılabilir.
-Muz Fidanı Zararlı Mücadelesi: Muz fidanlarında baharla beraber fidanlarda yaprak biti zararlısı , meyve iç kurdu ve kırmızı örümcek zararlısına dikkat edilmelidir. Zararlı mücadelesinde 1 litre suya 1 kaşık sıvı yağ, 1 kaşık arap sabunu ve bir diş rendelenmiş sarımsağı 1litre su içerisine koyun ve iyice karıştırın. Bitkinin yapraklarının hem altına hem de üstüne gelecek şekilde fısfıs yardımıyla sıkınız. Sarımsak kokusunda hoşlanmıyorsanız çıkartabilirsiniz. Her ağaca baharla beraber 1 renkli kokulu yapışkan tuzak koymakta fayda vardır.
 
 
 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.