Ana Sayfa TROPİK FİDANLAR
Nadir Tür Bodur GOLDEN Papaya Fidanı ,Torbada +60 Cm
  • Nadir Tür Bodur GOLDEN Papaya Fidanı ,Torbada +60 Cm
  • Nadir Tür Bodur GOLDEN Papaya Fidanı ,Torbada +60 Cm
  • Nadir Tür Bodur GOLDEN Papaya Fidanı ,Torbada +60 Cm
Nadir Tür Bodur GOLDEN Papaya Fidanı ,Torbada +60 Cm
Ürün Kodu : BRKFDNCLK00440       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
299.99 TL   Kdv Dahil
Gelince Haber Ver
Nadir Tür Bodur GOLDEN Papaya Fidanı ,Torbada +60 Cm

Golden papaya yetiştiriciliği dünyada tropik iklim kuşağında olan yerlerde yapılır. Ülkemizde ise sadece ılıman sahil bandındaki seralar içerisinde yetiştiriciliği yapılabilir. Tek başına dikilmesi meyve vermesi açısından yeterlidir. Papaya fidanları her dem yeşildir. Kayısı, erik, elma ağaçları gibi yayvan gelişim göstermez.

Gönderilecek Papaya Fidanı Hakkında Teknik Bilgiler

-Papaya Fidanı Yaşı: Gönderimi yapılan fidanların yaşı 2\"dir.
-Papaya Hasat Zamanı: Yaz Dönemi
-Papaya Fidanı Hobi Amaçlı Dikim Rakımı: Sera içerisinde, balkonda ve terasta saksıda yetiştirmeye uygun.
-Papaya Fidanı Üretimi: Papaya fidanı üretimi tohum veya doku kültürü ile olur.
-Papaya Fidan Durumu: Torbalı veya saksılı 12 ay dikilebilir
-Papaya Fidanı Mevsimsel Durumu: Papaya fidanları yaprak dökmeyen bir bitkidir. (Sonbahar ve Kış aylarında yaprak sarartır ve kısmen döker.)
-Papaya Fidanlarım Geldiğinde Ne Yapmalıyım: Sipariş etmiş olduğunuz fidan kolisini teslim aldığınızda hemen kolisinden çıkartınız. Fidanlarınızı hafifçe sulayın malum yol yorgunudur. Fidanınızı ilerleyen bir tarihte dikecekseniz 2-3 güne  bir sulamayı ihmal etmeyiniz.  
-Saksıda Papaya Yetiştiriciliği: Saksı içerisinde asgari 20 litrelik bir saksı içerisinde yetiştiriciliği yapılabilir.
-Papaya Fidanı Dikim Mesafesi: Papaya fidanlarında fidanlar arası 4 metre, sıra arası 5 metre
-Papaya Fidanı Dikimi: Fidan dikimini buharlaşmanın en az olduğu sabah erken saatlerde veya ikindin vaktinde yapmanız tavsiye edilir. Fidan çukurunu en boy yükseklik 50-60  cm olarak şekilde kazınız, fidan çukuru tabanı 1 çay kaşığı aquasorb veriniz. Çıkan toprağa herhangi bir hayvansal gübre kesinlikle uygulamayınız. Ziraa hayvansal gübrelerde dip kurdu ve yabancı ot tohumları bulunabilir. Bunu yerine fidan çukurundan çıkan toprağa bir büyük su bardağı leonardit karıştırarak, toprağa iyice harmanlayın. Fidan çukuruna ,30 cm çıkan topraktan dolgu yapınız. Fidanı ,çukura dik bir şekilde koyunuz , fidanınızın poşetini veya saksını  toprağı dağıtmayacak şekilde çıkartınız. Saksı veya fidan poşeti hizasında toprakla doldurarak dikimini yapınız ve fidan başına 5-15 litre arasında can suyunu veriniz. Dikim işlemini yazın yapıyorsanız muhakkak sunguard uygulaması(kaolin uygulaması) yapınız. Kışın yapıyorsanız Nisanla beraber sunguard uygulamasını yapmanızı tavsiye ederiz.
-Papaya Fidanı Sulaması: Bulunduğu konum ve toprak yapısına göre 10-15 günde bir defa.Kışın iklim çok kurak gitmezse sulama yapılmaz.
-Papaya Fidanı Genel Gübreleme Bilgisi: Kışın tabandan azot ağırlıklı, çiçekler açmadan  20-30 gün önce tabandan fosfor,potasyum ağırlıklı kompoze gübre, çiçek döneminde yapraktan çinko bor içerikli meyve tutturucu gübreleme ,nohut büyüklüğüne eriştikten sonra meyve irileştirici gübreleme yapılabilir.
-Papaya Fidanı Zararlı Mücadelesi: Papaya fidanlarında baharla beraber fidanlarda yaprak biti zararlısı , meyve iç kurdu ve kırmızı örümcek zararlısına dikkat edilmelidir. Zararlı mücadelesinde 1 litre suya  1 kaşık sıvı yağ, 1 kaşık arap sabunu ve bir diş rendelenmiş sarımsağı  1litre su içerisine koyun ve iyice karıştırın. Bitkinin yapraklarının hem altına hemde üstüne gelecek şekilde fısfıs yardımıyla sıkınız. Sarımsak kokusunda hoşlanmıyorsanız çıkartabilirsiniz. Her ağaca baharla beraber 1 renkli  kokulu yapışkan tuzak koymakta fayda vardır.
Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.