Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Haziran 2021

Ceviz budama videoları

Ceviz budama videoları

Ceviz ağacı, diğer meyve ağaçlarına uygulanan budama şeklinden biraz daha farklı budanır. Ceviz fazla oranda budama gerektirmeyen bir meyve türüdür. Her yıl uygulanan ve düzensiz yapılan budama verim düşüklüğüne yol açar, çok kuvvetli dal ve sürgün meydana getirmesine neden olur. Birçok meyve türünde meyveler, budanan yıllık sürgünlerde oluşurken, cevizlerde budamadan sonra sürecek dallarda dişi çiçek teşekkül eder. Böylece ceviz ağacında iki yıllık sürgünlerde meyve oluşur.

ceviz budama videoları

ceviz budama videoları

Cevizlerde budama ilk bahçe kurulduğunda, sadece boyunlu gözler kesilerek göz budaması şeklinde yapılır. 3’ncü yılda ise şekil verilir. Daha sonraki yıllarda ise sadece ceviz ağaçlarının ölü ve kuruyan dalları temizlenir. Cevizlerde her yıl budama yapılmaz, ancak ağaçlar birbirine yakın dikilmiş ise seyreltmek için derin bir budama uygulanır. Böylece ağaca yeni bir şekil verilir.

Aşağıya eklenmiş olan ceviz budama videoları nı izleyerek ceviz nasıl budanır öğrenmiş olacaksınız. Umarım eklediğimiz ceviz budama videoları sizler için faydalı olur.

 

Ceviz budama videoları 1.bölüm

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dK_AHgATND8[/youtube]

 

Ceviz budama videoları 2.bölüm

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bPnCUTzeWKY[/youtube]

 

Ceviz budama videoları 3.bölüm

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ItJbTFUYz9s[/youtube]

 

www.bizimbahce.net

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz