Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Nisan 2021

Solucan Gübresi Sitesi: VERMİKEM

solucan gübresi

Geleceğin en gözde yatırımlarından biri olan solucan gübresi üretim tesisleri gün geçtikçe yeni yatırımcılarıyla büyümekte ve pazar payını arttırmaktadır. Solucan gübresine olan taleplerin çoğalmasındaki en büyük etken, solucan gübresinin içerisinde hiçbir kimyasal bulunmayan tek gübre olduğudur. Solucan Gübresi

Artık pazar ve manavlarda organik ürünlerin kıymeti bilmeye başladı. Haliyle üreticilerde organik tarıma yönelmektedir. Organik tarımda en önemli unsur olan organik gübrelerin kullanımı ve kesinlikle kimyasal gübrelerin kullanılmamasıdır. Organik gübreler arasında en değerli gübre ise kuşkusuz solucan gübresidir. 

 Solucan gübresi görünüş olarak siyah toprağa benzer ve itici bir kokusu yoktur. İçeriğinde bitkinin gelişimi için gereken bütün enzimler, toprak antibiyotikleri, vitaminler, büyüme hormonları vardır. Kesinlikle hastalık yapıcı maddeler, parazit yumurtaları, ot tohumları ve ağır metaller içermemektedir. 

2013-12-06 14_06_38-Solucan Gübresi

Bu değerli gübrenin kullanıldığı tarımsal alanlarda yüzde 30-40 oranında ürün artışı yaşanmaktadır. Sulamada da çok büyük etkisi olan solucan gübresinin su tutma etkisi olduğu için yaklaşık yüzde 30 tasarruf sağlıyor. Yer altı sularının kirlenmesinin önüne geçiyor.

Solucan gübresi, bitkinin gelişimini ve büyümesini hızlandıran, güvenli, doğal, ekolojik, organik ürünler elde edilmesini sağlıyor. Bu organik gübre, bitkilerin daha sağlıklı ve hızlı gelişmelerini sağlarlar ve diğer hayvansal gübrelere oranla 10 kat daha etkili olup, gelecekte kimyasal gübrelerin alternatifi olacak daha sağlıklı nesillerin yetişmesine hizmet edecektir.

Bu değerli gübreyi kendiniz de kolaylıkla üretebilirsiniz! Mutfağınızdan çıkan bitkisel atıkları solucanlara vermeniz sayesinde çöp atığınızı en aza indirebilir ve eviniz de solucan gübresini üretebilirsiniz.

Üretici ve çiftçilerimiz oluşturacağı solucan havuzlarıyla, ihtiyaçları olan gübreyi en az maliyetle üretebilir, ve isterlerse bu değerli gübreyi satarak ek gelir sağlayabilirler. 

solucan gübresi ve organik tarım

solucan gübresi ve organik tarım

Dünyanın en geniş Türkçe içerikli Solucan Gübresi sitesi olan VERMİKEM bu alanda bilgi veren en önemli sitedir. Siteden ücretsiz olarak faydalanabilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Solucan satışı için de destek veren sitede, solucan satın almak için site yetkilileriyle iletişim kurabilirsiniz.

www.solucangubresi.web.tr

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. ahmet dedi ki:

  elazığ da solucan çifliğini kurduk yaklaşık 1 milyondan fazla solucanımız var
  solucan gübresi isteyenler veya solucan yetiştirmek isteyenler bize ulaşabilirler
  fethi-2323@hotmail.com

 2. Evrim dedi ki:

  Merhablar. Ben veteriner fakültesi 2. Sınıf öğrencisiyim dönem ödevi olarak solucan gübresi fizibilite raporu hazırlamam gerekiyor. Fakat yeni bir sektör olduğu için çok az bilgi ve içerik bulabiliyorum bana yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler

 3. Yasar ÖZER dedi ki:

  Merhaba
  sitenizi inceledim. Bende solucan gübresi üretimi yapabileceğim bir tesis kurmak için araştırma yapmaktayım. Tesis kurum ve üretim aşamasında ne gibi destekler suna bilmektesiniz ve bu desteklerin maliyeti ne kadar olduğu hakkında bilgi verebilirseniz çok mutlu olurum ilginize teşekkür ederim çalışmAlarınızda başarılar dilerim.
  Hakan ŞENCAN
  0544 604 32 15

Yorum Yaz