Ana Sayfa NARENCİYE FİDANLARI Limon Fidanları
Tüplü Yediveren İri Meyveli Euroka Limon Fidanı
  • Tüplü Yediveren İri Meyveli Euroka Limon Fidanı
Tüplü Yediveren İri Meyveli Euroka Limon Fidanı
Ürün Kodu : BRKFDNCLK00898       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
179.99 TL   Kdv Dahil
-
+

Tüplü Yediveren İri Meyveli Euroka Limon Fidanı Özellikleri

 

Gönderilecek olan fidanlarımız ortalama 1-2 yaşında olup tüplü durumdadır. Meyve verecek yaşta olan bu fidanlarımızın boyu mevsime göre değişmektedir.

 

Gönderilecek olan fidanın tüm bakımları mevsimine ve ihtiyacına göre (budama, ilaçlama ve gübreleme işlemleri) tarafımızca yapılarak gönderilmektedir.

 

 

Yediveren limon fidanı bütün yıl boyunca çiçek ve meyve verir. Yediveren limon fidanı meyveleri orta büyüklükte olmasına rağmen Euroka oldukça iri meyvelidir. Genellikle çekirdeksiz, kabuğu pürüzlü ve kalındır. Bol sulu bir limon çeşididir. Yediveren limon fidanı soğuklara oldukça hassas bir çeşit olup orta kuvvette ve dağınık bir taç yapar.

 

 

Fidan Hakkında Bilgiler 

 

-Hasat Zamanı: Ekim ayının 3. Haftasından sonra hasadı olmaktadır. (Hasat tarihi bölgelere göre değişebilir)

-Hobi Amaçlı Fidan Dikim Rakımı: Her rakıma kolaylıkla dikimini yapabilirsiniz.

-Fidan Üretimi: Aşı yöntemi ile üretilmektedir.

-Dikim Mesafesi: Sıra üzeri 6, sıra arası 6 metre olacak şekilde dikim yapabilirsiniz.

-Fidan Sulaması: Bulunduğu konuma göre 10-15 günde bir sulama yapılmalıdır. 

-Zararlı Mücadelesi: Baharla beraber fidanlarda yaprak biti zararlısı ve kırmızı örümcek zararlısına dikkat edilmelidir. Zararlı mücadelesinde 1 litre suya 1 kaşık sıvı yağ, 1 kaşık arap sabunu ve bir diş rendelenmiş sarımsağı 1 litre su içerisine koyun ve iyice karıştırın. Bitkinin yapraklarının hem altına hem de üstüne gelecek şekilde fısfıs yardımıyla sıkınız. Sarımsak kokusunda hoşlanmıyorsanız çıkartabilirsiniz. Her ağacı baharla beraber 1 renkli kokulu yapışkan tuzak koymakta fayda vardır.

 

-Fidanım Geldiğinde Ne Yapmalıyım? Sipariş etmiş olduğunuz fidan kolisini teslim aldığınızda hemen kolisinden çıkartıp hafifçe sulayınız. Fidanınızı daha sonraki bir tarihte dikecekseniz 2-3 güne bir sulamayı ihmal etmeyiniz.  

 

-Fidan Gönderimi: Berke Fidancılık güvence ve kalitesiyle karton ile özenle paketlenerek gönderimi yapılır.

 

 (Meyve sezonunda meyveli olanlar seçilip tarafınıza gönderilmektedir.)

NOT: Değerli arkadaşlar limon fidanlarımız şu anda meyve sezonunu bitirmiştir. Yeniden çiçeklenme evresine girmiştir.  Gönderilecek olan fidanlar meyvesizdir çiçekli ürünler seçilip gönderilmekte hatta üzeri meyve tutan varsa tercihen onlar seçilip gönderilmektedir. Mayıs sonu haziran başı yeniden çiçeklenip tane tutacaktır.

DİKKAT...

ISRARLA ALTINI CİZMEK İSTİYORUM BENIM FİDANIM MEYVE VERMEDİ DİYE BİR SEY YOK SİZ İYİ BAKTINIZMI ZAMANINDA GÜBRELEME VE İLAÇLAMA YAPTINIZMI? BU SORUYU KENDİNİZE SORMANIZ GEREK.

"3 Aylık Bitki Bakım Ürünleri Paketi" diye aratırsanız bakım paketimize ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.

MANTIK ÇOK BASİT OCAK NİSAN ARASI 4X15 YANİ TOPRAK GÜBRESİ VERİLİR 21 GÜNE BİR SİZ 2 UYGULAMA YAPIN YETER, SONRASINDA İSE NİSAN MAYIS GİBİ AZOT AĞIRLIKLI GÜBRE KULLANIN 1-2 DEFA MAKSAT BİTKİNİZİN GELİŞİMİNİ HIZLANDIRMAK, SONRA MAYIS GİBİ FOSFOR AĞIRLIKLI GÜBRE KULLANIN FOSFOR ÇİÇEKLENMEYİ ARTTIRIR. FOSFOR GÜBRESİNİ 2 DEFA UYGULAYABİLİRSİNİZ. ÇİÇEKLER OLUŞTU VE NOHUT KADAR OLDUĞUNDA İSE ARTIK MEYVE OLGUNLAŞTIRICI YANİ POTASYUM AĞIRLIKLI GÜBRE KULLANMALISINIZ YİNE 2 UYGULAMA YETERLİ. MANTIK ÇOK KOLAY ÖNCE AZOTLA BİTKİYİ COŞTUR SONRA FOSFOR GÜBRE İLE ÇİÇEK AÇTIR MEYVE NOHUT KADAR OLDUĞUNDA İSE POTASYUM GÜBRE İLE BÜYÜT.

BU ARA ÇİÇEK AÇTIRMAK İÇİN BİTKİNİZİ SUSUZ BIRAKMALISINIZ ÇOK SULAMAYIN HELEKI ÇİÇEKLENDİĞİNDE SUYU YARIYA İNDİRİN Kİ TANE TUTSUN YOKSA DÖKER. AAA BENİM MEYVELER DÖKÜLÜYOR TELAŞINA DA KAPILMAYIN ÇÜNKÜ HER TANE TUTMAZ YARIDAN FAZLASI DÖKÜLÜR. ŞÖYLE DÜŞÜNÜN BİR ANNE 10 ÇOCUĞA KARNINDA EŞİT BAKAMAZ.

İLAÇLAMAYA GELİNCE NİSAN AYINDAN BAŞLAYARAK TÜM YAZ HATTA OCAK AYINA KADAR 10-14 GÜNDE BİR DÜZENLİ İLAÇLAMA YAPMANIZ GEREK.

"3 Aylık Bitki Bakım Ürünleri Paketi" diye aratırsanız bakım paketimize ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.

 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.