Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ağustos 2020

Sigara bırakma

Sigaranın zararlarını anlatmaya gerek yok sanırım artık dünyanın en zararlı alışkanlığı olduğunu bilmeyen yok sanırım. Bizzat kendimin de deneyip faydasını bulduğum ve sigarayı bırakmamda büyük faydası otan karabaş otu ile sigarayı bırakma formülünü sizlerle paylaşmak istiyorum. Aşagıda çeşitli tarifler  var, bu tariflerden size uyanları deneyebilirsiniz. Benim uyguladığım yöndem kaynamış 1 bardak suya bir tutam 4-5 tane karabaş otunu atarak 3-5 dakika demleyerek birazda şeker ilave ederek çay şeklinde bir gün arayla bir bardak içmiştim.

Karabaş otu ile sigarayı bırakma

Türkiye’de yetişen bir ot Formül çok basit. Profesör Doktor Saraçoğlu’nun verdiği formül şöyle;

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, sigarayı bırakmak isteyen ve türlü yöntemler deneyen tiryakilere Türkiye’de yetişen bir bitkinin çayını tavsiye etti.

Kanal D’ de Seda Sayan’ın programına katılan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, Türkiye’de yetişen binlerce bitki türünün mucizevi faydalarını anlattı.

Saraçoğlu, özellikle sigarayı bırakmak isteyip, bir çok yöntem denemesine rağmen bırakamayanlar için karabaşotunu önerdi.

İşte o formül:

“Bir tatlı kaşığı karabaşotunu bir su bardağı suda 3 dakika hafif ateşte kaynatıp içiyorsunuz. Gün atlayarak bu çayı içmelisiniz. Bir gün durup bir gün içilmeli.”

Aktarlarda da bulunabilen ve Türkiye’de yetişen karabaşotunun dünyanın hiçbir yerinde aynısının bulunmadığını sözlerine ekleyen İbrahim Saraçoğlu, çay yapmaya vakit olmayan ya da yolculuktaki durumlarda şu öneriyi yaptı: “Karabaşotunun saplarından 5-6 tane yanınızda bulundurun. Bunları çiğneyebilirsiniz. Yutmanızda da herhangi bir sakınca yok.”

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu sigara bıraktırma kürü

Prof. Dr.İBRAHİM SARAÇOĞLU tarafından tavsiye edilen Sigarayı Bırakmak İçin Bitkisel Çözümler… Sigara nasıl bırakılır? Sigarayı nasıl bırakabilirim? Sigara bırakma yolları arayanlar için sigarayı bırakma kürü… Karabaş otu bitkisi ve “Leontice leontopetalum” bitkisi ile sigarayı bırakmak mümkün…

Sigarayı nasıl bırakırım?

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu sigara bıraktırma kürü için “Leontice leontopetalum” bitkisinin doğru türünün saplarını öneriyor. Sigarayı bırakma kürü için size lazım olan kibrit çöpü uzunluğunda kesilmiş 50 adet bitki saplarıdır. Canınız her sigara istediğinde, bitki çöplerinden bir tanesi ağıza alınarak ucundan 2-3 kırılarak çiğnenir. Çiğnemeye başladıktan sonra sigaraya olan içme isteği yok olur. Çiğnediğiniz 2-3 cm uzunluğundaki çöpü tükürebilir veya yutabilirsiniz. Her sigara içme isteği geldiğinde aynı şekilde çöpten 2-3 cm çiğnenerek sigarayı bırakma kürüne devam edilir.

Sigaradan kurtulmak istiyorum diyenler için ikinci bir öneri ise karabaş biktisidir.

Karabaş bitkisi ve sigara bıraktırma kürü nasıl yapılır?

Karabaş bitkisi aktarlardan temin edilebilir. Raf ömrünün bir yılı geçmemiş olmasına dikkat etmek gerekir.

Sigara bırakma kürü Kullanma şekli:

Kaynamakta olan bir su bardağı suya bir tatlı kaşığı dolusu ufalanmış karabaş bitkisinden ilave edilir ve dört dakika hafif ateşte kaynatılır. Daha sonra ılımaya bırakılır. Ilıdıktan sonra süzülür. Her sigara içme ihtiyacında bir kere gargara yapılır (ağız çalkalanır). Yutulursa da bir mahsuru yoktur. Sigara içme isteği hemen yok olur. Her sigara içme isteğinde gargara veya ağız çalkalanır. Bu şekilde hazırlanmış olan karabaş çayı, 24 saat boyunca bozulmadan durabilir. Her 24 saatte taze hazırlanması gerekir.

Eğer dışarda iseniz, ve sigara içme ihtiyacı duyduğunuzda karabaş bitkisinin sapından bir adet kibrit çöpü boyunda ağıza alınır ve çiğnenir. Çiğnenmeye başlar başlamaz sigara içme isteği ortadan kalkar. Çiğnenmiş saplarının yutulmasında bir sakınca yoktur.

www.bizimbahce.net

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Bizim Bahçe dedi ki:

  Ferhat bey aynı bitki olduğundan emin olmak için aktarlarda satılan karabaş otuyla karşılaştırın ve bir bilene sorun bence, yanlış bitki zararlı olabilir. Şuan bu mevsimde tazeside satılmakta. Ben faydasını gördüm inşallah sizlerde görürsünüz.

  Sevgilerimle.

 2. ferhat kurnaz dedi ki:

  sayi hocam bu karabaş otunu resimden baktim gördüğüm kadariyla bu bitkiden bizim yaylalarda var ben kendim toplayip kurutup kulsnsam olmazmi saygilar bilgi verirseniz minnetkar olurum yaşim yetmiş günde iki paket sigara içiyorum birakmakta istiyorum ne mümkün çok şeyler denedim olmadi birde bunu denemek istiyorum saygilar.

 3. ferhat kurnaz dedi ki:

  vediğiniz bu bilgi için ilgiliye teşekkür ederim.

Yorum Yaz