Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Mayıs 2021

Mide yanmasına ne iyi gelir

Mide yanmasına ne iyi gelir

Mide yanmasına ne iyi gelir? İbrahim Saraçoğlu Mide Yanması Tedavisi, Mide Ağrısına Ne İyi Gelir?, Mide Hastalıkları, Mide Yanması için Doğal ve Bitkisel Tedavi, Reflü için bitkisel ilaç, Reflü için bitkisel tedavi, Reflü için ne yenmeli, reflü için şifalı bitkiler, Reflü için süt, Reflü ve Mide Yanmasına Süt iyi gelirmi? sorularınız için bu yazımızı hazırlamak istedik.

Sevgili bizimbahce.net okurları bu yazı dizimizde sizler için mide yanması reflü rahatsızlığından, süt içerek nasıl kurtulabileceğiniz den bahsetmek istiyorum. Yıllarca mide yanmasından yakınan biri olarak bu uygulamayı bende denemiş ve Allah’ ın izniyle kesin bir fayda görmüştüm. Ve hâlâ hamdolsun 10 senedir bir şikayetim olmamakta.

Çağımızda birçok kişide beslenme alışkanlıklarımızdan olsa gerek mide yanması, yemek borusu yanması, reflü şikayetleri görülmektedir. Bu nedenle sürekli ilaç kullanılmaktadır.

Mide ve yemek borusu yanması için uzmanların önerisi olan süt mide yanmasına karşı oldukça etkilidir. Mide çok asidik olduğundan yemek borusuna kaçtığında tahriş yapar ve yakar. Süt bunun için iyi bir içecektir. Ancak tabi daha çok fayda etsin diye bardak bardak süt içmek değil bahsettiğimiz. Midemiz yanma başladığında oda sıcaklığında veya direk dolaptan alacağımız sütten 2 yudum içmek mide yanmasını kısa sürede kesecektir.

Mide Yanmasına Karşı Süt Kürü Nasıl Uygulanacak?

Mide de yanma başladığı vakit, soğuk veya oda sıcaklığındaki sütten sadece, iki yudum içilir. Yanma devam ederse tekrar sadece iki yudum süt içilir.

Yani yanma başladığında, her defasında iki yudum süt içilecek.

Etkisi belki de 3-4 dakika sonra görebileceksiniz. Yada, mide yanmaları giderek azalacak ve ortadan kalkacaktır. Bu kürü bir hafta uygulayın.

Bu kürü uygularken dikkat edilmesi gereken hususlar:

* Süt sıcak olmayacak,

* Her defasında sadece ve sadece 2 yudum süt içilecek.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlunun önerdiği ve bizzat benimde denediğim Süt Kürü ile Mide Yanmalarından kısa sürede kurtulabilirsiniz. Allah şifalar versin..

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. tolga dedi ki:

    mide yanması kadar kötü bişe yok birde asit bogaza kadar geliyor bazen reflü mide kapakcıgının asiti dışarı kaçırmasına denir çok dikkatli olmak gerekir asitli içeceklerden özellikle koladan uzak durulmalıdır ciddidir reflü bu bilinmelidir bazen tedavisi ileri derecede olursa cerrahi olarakta yapılır bitkisel ilaclarıda vardır geçmiş olsun…

  2. ferhat kurnaz dedi ki:

    en içten teşekkürler benimde mide şikateyim vardi sağ olun

Yorum Yaz