Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Mayıs 2021

Limonlu Su İçmelisiniz!

Limonlu Su İçmelisiniz!

Daha önce sizlerle Limonun Faydaları konusunu paylaşmıştık.  Şimdi ise limonun bir başka faydasına değinmek istedik. Limon sadece iç kısmıyla değil kabuğuyla da fayda sağlıyor. Ilık suyun içine limon suyu ilave ederek sabahları güne bu limonlu suyla başlarsanız, güne de taze bir başlangıç yapmış olursunuz. Böylece kendinizi daha zinde hissedersiniz.
 

İşte Size Limonlu Suyun Faydaları:

Limonlu Su İçmelisiniz!

1- Sindirime Yardımcı Olur

Limon suyu sindirim sistemini toksinlerden arındırır, midedeki yanma ve şişkinlik gibi rahatsızlıklara da iyi gelir.

2- Zayıflamaya Yardımcı Olur

Ilık limonlu suyu düzenli içtiğimizde mide asitlilik oranı düzenlenir. Mide asidi yüksek olan kişiler sürekli bir şeyler yiyerek mideyi bastırma eğiliminde olurlar. Bu da kısa sürede acıkmaya ve kilo almaya neden olur. Limonun içerisinde bulunan pektin lifi acıkmayı geciktirir.
Limonlu Su İçmelisiniz!

3- Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Stres, bağışıklık sistemini zayıflatır bu yüzden de bağışıklık sistemini destekleyen C vitaminli gıdaları tüketmek stresli olduğunuz anlarda öncelikli olmalıdır. Limon da mükemmel bir C vitamini kaydağıdır.

4- Taze Bir Nefes İçin Birebir Gelir

Diş eti iltihaplarına ve diş ağrılarına iyi geldiği gibi nefesinizin kötü kokmasını da önler. Ancak diş minesine zarar vermek istemiyorsanız limonu direk dişinize temas ettirmeyin yani yemeyin. Limonlu su içtikten sonra da dişlerinizi fırçalarsanız daha faydalı olduğunu görürsünüz.
Limonlu Su İçmelisiniz!

5- Ph Değerini Düzenler

Limon en alkali gıdalardan biridir ve içinde bulunan sitrik asit sindirildiğinde asitlilik yaratmaz. Her gün limonlu su içerseniz vücudunuzun toplam asitlilik oranı zaman içerisinde düşer. Ayrıca iltihabın nedenlerinden biri olan eklemlerde biriken ürik asit limonla yok olur.

6- Daha Enerjik Hissetmeniz Sağlar 

Limon kokusunun sinir sisteminde sakinleştirici etkisi olduğunu biliyor muydunuz? İşte sinir sistemindeki bu sakinlik, depresyona ve endişeye iyi gelirken size mutluluk vereceği için de kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlar. Limon sindirim sistemine girdiğinde vücuda enerji verir.
Limonlu Su İçmelisiniz!

7- Viral Enfeksiyonla Savaşır

Ilık limon boğaz ağrısı, nezle gibi semptomların azalmasında oldukça etkili bir destek kuvvettir.

8- Cildinize Fayda Sağlar

Limon suyu antioksidan özelliği sayesinde cilt lekelerini azaltır. Hatta ciltteki kırışıklıkların da azalmasına yardımcı olur.Limon suyunu düzenli olarak zor geçen yara izlerine ve cildinize uygulayın, farkı göreceksiniz.

9- Tam Bir Potasyum Kaynağı

Eğer muz sevmiyorsanız, limon suyundan maksimum yararlanmaya bakın. Çünkü potasyum kalp, sinir ve beyin fonksiyonlarının düzenli olması için kesinlikle gereklidir.

10- Kafein İhtiyacınızı Azaltır

Sabahları bir fincan kahve yerine ılık limonlu bir su içerseniz kesinlikle öğleden sonra çöken o rehavet hayatınızdan çıkacak, göreceksiniz. Bu da kafeine olan bağımlılığı azaltır.
Limonlu Su İçmelisiniz!

Limonlu Su İçmelisiniz!

BİZİMBAHÇE-UYARI

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz