Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2020

Saksı Keki Yapın!

Saksı Keki Yapın!

Saksı Keki Yapın!

Hep balkon ve bahçe işleri le mi geçireceksiniz ömrünüzü. Hadi bir mola verin de bir dilim kek yiyin. Ancak durun! Bir fikrimiz var. Gelin hem bahçe işlerinden uzak kalmayın hem de kek yiyin. Nasıl mı? Saksı Keki Yapın!

İlk olarak hazır kekinizi veya daha önce yapmış olduğunuz sade kekinizi yaklaşık 4 cm kalınlığında dilimler halinde kesin. Dilimin kalınlığını saksının dibine göre ayarlayabilirsiniz. Daha sonra bu dilimlerden saksınızın tabanına sığacak çapta yuvarlak halkalar kesin. Bu arada aşağıdaki resimde görüldüğü gibi düzgün bir şekil olmak zorunda değil.

Saksı Keki Yapın!

Hazır keki dilimleyin!

Kestiğiniz yuvarlak kek dilimlerini her bir saksının dibine yerleşirin ve yuvarlak kek diliminin tam ortasına, saha önceden keserek hazırlamış saksı boyunda pipeti (plastik kamış) yerleştirin.

Saksı Keki Yapın!

Saksının dibine uygun halkalar şeklinde kesin

Saksının dibine yerleştirdiğiniz yuvarlak kek diliminin üzerine dilediğiniz dondurma türünden koyun. Dilerseniz bunun farklı tattaki dondurmalarla, kamışın boyunu aşmayacak şekilde katman katman da yapabilirsiniz. Bu arada toprağın şifa kaynağı ve olmazsa olmazlarından solucanı da unutmayalım. Solucan şeklindeki jelibonları dondurma katmanlarının arasına yerleştirin ve üzerini yeniden dondurma ile kapatın.

Saksı Keki Yapın!

Saksıyı dondurma ve bonibonla doldurun

Pipetin boyunu aşmayacak şekilde saksıyı dondurma ile doldurduktan sonra, sıra geldi saksımıza toprağını koymaya. Bunun için kremalı siyah bisküviden faydalanacağız; bu siyah bisküvi Oreo da olabilir, Eti Negro da olabilir, Siyah bisküvileri doğrayıcıya koyun ve toprak görünümüne gelene dek çekin.

Saksı Keki Yapın!

Saksının toprağını hazırlayın

Geldik son aşamaya; hazırladığımız bisküvi toprağı saksıdaki dondurmanın üzerinde dikkatlice dökerek yayın. Son olarak saksının tam ortasında yer alan pipetin içine güzel bir çiçek yerleştirin. Dondurmanın erimemesi için saksı kekinizi servis anına kadar buzlukta bekletebilirsiniz. Servis etmeden hemen önce de saksıya çiçeği yerleştirebilirsiniz.

Not: Saksı seçimizi temiz porselen saksı olarak yapmanızı hijyen ve sağlık açısından öneririz. Saksı Keki Yapın!

Afiyet olsun.

Saksı Keki Yapın!

Saksıya çiçeğinizi dikin

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz