Ana Sayfa MEYVE FİDANLARI Erik Çeşitleri
Kurutmalık Sofralık Mürdüm Eriği Fidanı, Tüplü ve Aşılı
  • Kurutmalık Sofralık Mürdüm Eriği Fidanı, Tüplü ve Aşılı
Kurutmalık Sofralık Mürdüm Eriği Fidanı, Tüplü ve Aşılı
Ürün Kodu : BRKFDNCLK00504       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
99.99 TL   Kdv Dahil
-
+

Kurutmalık Sofralık Mürdüm Eriği Fidanı, Tüplü, Aşılı

 

>> Aşılı Mürdüm Erik fidanı çeşidi, aşılı erik fidanı üretiminde kullanılan erik çöğürleri üzerine aşı yapılarak üretilmektedirMürdüm Eriği geleneksel bir erik çeşidi olup yemesi güzel verimi iyi olan sofralık bir çeşittir. Erik ailesine özgü sert çekirdeğe sahip etli bir meyvedir. Genellikle meyvenin içi sarı renklidir. Ağaçları yarı kuvvetli ve dik gelişme gösterir. Mürdüm ağacının fidanını tam güneş alan bir alana dikmeniz tavsiye edilir. Güneş ışığı bu bitkilerin büyümesi için son derece önemlidir. 
 
 
 
GENEL BİLGİLER

-Mürdüm Erik Fidanı Yaşı: Gönderimi yapılan fidanların toplama budama, ilaçlama, toplama gibi işlemlerin daha kolay olması için taç oluşum noktası aşağıdan yapılmış olup aşı yaşı ortalama 2-3 \"tür.
-Mürdüm Erik Fidanı Hasat Zamanı: Temmuz ayı 2. haftasından itibaren hasada gelmektedir.(Hasat tarihi bölgelere göre değişebilir)
-Mürdüm Erik Fidanı Hobi Amaçlı Dikim Rakımı: Her rakıma kolaylıkla dikimi yapılabilir.
-Mürdüm Erik Fidanı Üretimi: Erik fidanı üretiminde yongalı göz, dilcikli aşı veya t göz aşı yöntemleri kullanılmaktadır.
-Mürdüm Erik Fidanı Anacı: Yarı Bodur erik fidanı üretiminde myrobolan 29c klon erik anacı kullanılmaktadır.
-Mürdüm Erik Fidanı Durumu: Torbalı veya saksılı 12 ay dikilebilir
-Mürdüm Erik Fidanı Mevsimsel Durumu: Erik fidanları yaprak döken bir bitkidir. Kışın size ürünler bir dal parçası gibi gelebilir bu durum sizi üzmesin uç kısmını makas yardımıyla kestiğinizde yeşil dokuyu yani canlı dokuyu göreceksiniz. Baharla beraber fidanlar yeşil yapraklı bir şekilde gelir. Sonbahara doğru yapraklar dökmeye yakın gelmektedir.
-Mürdüm Erik Fidanı Geldiğinde Ne Yapmalıyım: Sipariş etmiş olduğunuz fidan kolisini teslim aldığınızda hemen kolisinden çıkartınız. Fidanlarınızı hafifçe sulayın malum yol yorgunudur. Fidanınızı ilerleyen bir tarihte dikecekseniz 2-3 güne bir sulamayı ihmal etmeyiniz.
 
 
Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.