Ana Sayfa TOHUMLAR ve FİDELER Meyve Tohumları
Karpuz Tohumu Crimson Sweet 5 gr Paket
 • Karpuz Tohumu Crimson Sweet 5 gr Paket
Karpuz Tohumu Crimson Sweet 5 gr Paket
Ürün Kodu : BRKFDNCLK00107       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
34.99 TL   Kdv Dahil
-
+
 • Karpuz Tohumu Crimson Sweet 5 gr Paket
 •  

  KARPUZ TOHUMU İTHAL CRİMSON SWEET - 10 GR ÇEŞİT ÖZELLİKLERİ

  İthal crimson sweet karpuz koyu yeşil renge sahip olup bir bitki ortalama 6 ila 10 adet karpuz verir. Ortalama meyve ağırlığı 8 - 13 kg civarındadır. Tabiki bakım şartları ve gübrelemeye göre bir karpuzun ağırlığı değişir.

  İTHAL CRİMSON SWEET KARPUZ TOHUMUN YETİŞTİRİCİLİĞİ

  Toprak Hazırlıgı :  İthal crimson sweet karpuz tohumu  ekiminden önce toprak mutlaka birkaç kez işlenmeli ve sürümden önce dekara 3-4 ton arasında yanmış hayvan gübresi atılmalıdır.

  Ekimi: İthal crimson swee karpuz ekiminin Nisan ayının ortalarından Mayısın ortalarına kadar yapılması uygundur. Ekim işlemi ocak veya sıra usulü ile yapılabilir. Çıkan fidelerden uygun şekilde seyreltme yapılır.

  Sulama :  İthal crimson sweet karpuz yetiştiriciliği taban suyuna ulaşılabilen yerlerde yapılması daha verimlidir. İlk olarak verilen cansuyundan sonra uzun süre sulamaya ihtiyaç olmayacaktır. Meyve oluşumundan sonra ise düzenli sulama yapılmalıdır.Fakat fazla su verilmesi meyve tadını ve dayanıklılığını azaltır. İthal crimson sweet karpuz da sulama işlemi sadece irileşme döneminde olmalı hasada yakınlaşınca kesilmelidir. İthal crimson sweet karpuzun kök ve meyve kısmı fazla nemden dolayı hastalıklar oluşturması sebebiyle sudan korunmalıdır.

  Gübreleme :  İthal crimson sweet karpuz üretiminde ekimden önce kesinlikle gübreleme yapılmalıdır.Ayrıca dekara 12-15 kg Azot,10-12 kg Fosfor,20-25 kg Potasyumlu gübre isteğe göre toprağa düz sıra halinde atılır.

  İthal Crimson Sweet Karpuz Yetiştiriciliğinde Verim Ve Hasat

  İthal crimson sweet karpuz hasadı olgunlaşma görüldükten sonra titizlikle yapılır. Verim 5 ile 8 ton arasında değişkenlik gösterebilir.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.