Ana Sayfa MEYVE FİDANLARI İncir Çeşitleri
İncir Fidanı MOR GÜZ Yediveren İnciri Fidanı, Torbada
  • İncir Fidanı MOR GÜZ Yediveren İnciri Fidanı, Torbada
  • İncir Fidanı MOR GÜZ Yediveren İnciri Fidanı, Torbada
  • İncir Fidanı MOR GÜZ Yediveren İnciri Fidanı, Torbada
İncir Fidanı MOR GÜZ Yediveren İnciri Fidanı, Torbada
Ürün Kodu : morguz35       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
135.00 TL   Kdv Dahil
-
+

İncir Fidanı MOR GÜZ Yediveren İnciri Fidanı, Torbada

- Gönderilen incir fidanlarımız 2 yaşlarındadır.

- İncir fidanlarımızın hepsi torba içinde kök sistemi oturmuş bir şekilde gönderilmektedir.

- Torba üzerinde kalan boyu 40-60 cm \"dir.

- Kendine verimlidir.

- Torbalı ve köklü ürün gönderildiği için dikim zamanını beklemenize gerek yok yılın 12 ayı dikebilirsiniz.

- Dikim sırasında kazdıgınız çukur torba derinliğinde olmalıdır ve dikerken leonardit kullanmanızı öneririz kök gelişimi açısından oldukça önemlidir.

- Leonardit için web sayfamızı inceleyebilirsiniz.

- Diktiğiniz yıldan sonra tadımlıkta ola meyve alacaksınızdır.

- İster saksıda ister bahcede herşekilde yetiştirmeye ve meyve yemeğe uygundur.

İNCİR FİDANI YETİŞTİRİCİLİĞİ

İncir fidanı ağacını serbest büyümeye bırakıldığında 30 metreye kadar boy verebilir. Ağacı genellikle normal boyda budamak, ürününü devşirebilecek boya getirmek gerekir. 1,5-2 metreye budanan ağacın o yıl ürünü alınmaz.

İNCİR FİDANI İKLİM İSTEKLERİ

İncir fidanı her ne kadar subtropik bir bitki ise de dünyanın ılıman iklime sahip birçok yerlerinde yetişmektedir. Kışları ılık, yazları sıcak ve kuru yerler ister. Yıllık ortalama sıcaklığın 18-20 derece olduğu yerlerde yetişir. Meyve doğuşundan hasat sonuna kadar olan mayıs-ekim aylarında daha yüksek ortalama sıcaklıklar ve özellikle meyve olgunluğu ve kurutma döneminde (ağustos-eylül) ayları 30 dereceye kadar çıkan ortalama sıcaklıklar istenir. Az miktarda kış soğuklamasına ihtiyaç duyar veya duymaz. Çok kısa devam eden -9 derecenin üstündeki sıcaklıklar zararlı olabilir. Ekim-kasım aylarında -3,-4 dereceye kadar düşen erken donlardan genç ağaçlar zarar görebilir. Ve kışın -8, -10 derecede ölebilir. Mart sonu ve nisanda -1 derece ve daha düşük ilk bahar donları yeni sürgün büyümesini zarara uğratır ve ürün azalmasına sebep olur.Kış sonlarında meydana gelen -4,-7 dereceye düşmeler erkek incirlerde boğa ürünü, dolayısıyla ilek arısının zarar görmesine neden olur.

Optima yıllık yağış isteği 625 mm dir. Yağış miktarının 550 mm nin altına düşmesi durumunda sulanması gerekir.Hava bağıl neminin kurutma mevsiminde %40-45 arasında olması %50\"yi geçmemesi gerekir.

İNCİR FİDANI TOPRAK İSTEKLERİ 

İncir fidanı çok fazla nemli topraklar hariç hemen her toprakta, kayalıklar üzerinde, taşların yarıklarında, hatta epifit olarak başka bitkiler üzerinde yetişir.Kuru incir kalitesi söz konusu olduğunda iklim istekleri gibi toprak istekleri açısından da seçici olur. Derin,kumlu-killi, yeterli organik materyal ve kirece sahip topraklar ister. En iyi gelişmeyi 120 cm.ve daha derin topraklarda gösterir.İncir ağacı kireççe zengin topraklarda iyi gelişir. Toprak reaksiyonu yönünden PH 6-7.8 olan nötr ve nötre yakın topraklar uygundur.Toprak tuzluluğuna az dayanıklı bir bitkidir.

İncir fidanları en uygun olarak kış uykusu devresinde,yani yaprak dökümü ile ilkbaharda yeniden su yürümesi arasında kalan devrede dikilebilir.

İNCİR FİDANI SULAMA:

İncir fidanlarının  en uygun yağış isteği 625 mm\"dir. Yağış miktarının 550 mm\"nin altına düşmesi durumunda sulama yapmak gerekir.Yağışların çok yetersiz olmaları durumunda Haziran sonu ve Temmuz başlarında ikinci bir sulama yapma gereği ortaya çıkar.

İNCİR FİDANI GÜBRELEME:

İncir yetiştiriciliği için 6-7.8 arasında değişen bir toprak pH\"si uygundur.İncir ağacı kireci seven bir bitki olduğu için oldukça yüksek kirece sahip topraklarda yetiştirilebilir. Toprak pH\"sinin düşük olduğu yerlerde kireç verilmesi yararlı ve hatta zorunludur.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.