Ana Sayfa NARENCİYE FİDANLARI Lime Fidanları
İç Mekana Uygun Tam Bodur Lime Limon Fidanı
  • İç Mekana Uygun Tam Bodur Lime Limon Fidanı
  • İç Mekana Uygun Tam Bodur Lime Limon Fidanı
  • İç Mekana Uygun Tam Bodur Lime Limon Fidanı
  • İç Mekana Uygun Tam Bodur Lime Limon Fidanı
  • İç Mekana Uygun Tam Bodur Lime Limon Fidanı
İç Mekana Uygun Tam Bodur Lime Limon Fidanı
Ürün Kodu : BRKFDNCLK00762       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
149.99 TL   Kdv Dahil
-
+

Tam Bodur Misket Süs Limonu, Üretim Saksısında ve Meyve Verir Yaşta

Balkon, mutfak tezgahında, salon,teras... Kısacası iç ve dış mekanda masa üstünde yetiştirmeye uygun.

Lime ( Misket Limonu Nedir? ) Limenin Faydaları Nelerdir?

Lime limongillerden dış kabuğu yeşil olan ekşi bir meyvedir.

Türkçede misket limonu olarak da bilinir ve normal limondan küçüktür.

Sitrik asit ve  C vitamini bakımından zengin olup şeker miktar çok düşüktür. 

Lime, şeker oranının düşük olması, C vitamininince zengin olmasından dolayı, bağışıklık sistemini güçlendirir, kolesterolü ve tansiyonu düşürür, yara ve diş iltihaplarında etkilidir. Ayrıca; B1, B2, B3, Keroten, Kalsiyum gibi çeşitli vitamin ve mineraller açısından zengin bir meyvedir.

DİKKATLİ OKUYUNUZ!!!

Merhabalar bitki dostları; gönderilecek olan fidanlar bodur anaç üzerine aşılanmış olup sezonunda meyve vermiş muhteşem bir üründür.

Biliyorsunuz her kadın nasıl ki yılda 12 kez duğum yapamıyorsa, narenciye fidanları da   12 ay boyunca doğum yapamaz, meyve veremez. Ortalama narenciye fidanlarının 3 ay uyku dönemi vardır. İklim değişkenliğine göre ve hava sıcaklığına göre değişmektedir.

Genelde Şubat-Mayıs arası uyku dönemidir Mayısta filizlenir ve sonunda bazen hava sıcaklığına göre haziranda çiçeklenmeye başlar ve tane tutumuna geçer. Ardından ocak sonuna kadar bazen şubat sonuna kadar meyveli olabilir. Sonrasında gitgide meyveler düşmeye yada geçmeye bozulmaya başlar ve bu döngü bu şekilde devam eeder.

Neden Açıklama gereği duydum... Çünkü bitkinin özelliğini bilmeden alışveriş yapan bir çok arkadaşlarımız olabiliyor. Mesela en ilginç olanı ocak ayında yapraklı hatta ustunde uzum olan bir asma fidanı neden göndermediniz diye tepkide bulunan bir müşterimiz gibi düşünün bu olayı. Be arkadaş kışın asma yaprak döker dememize ragmen hayır yılın 12 ayı yapraklıdır diyen müşterilerimiz de var. Şaka değil var var..

Not: Değerli arkadaşlar narenciye fidanlarımız,  

(Haziran-Ocak döneminde  çiçek ve meyve döneminde olur.)

(Ocak ile Mayıs sonuna kadar da uyku ve sonrasında gelişim döneminde olur.)

DİKKAT...

ISRARLA ALTINI CİZMEK İSTİYORUM BENIM FİDANIM MEYVE VERMEDİ DİYE BİR SEY YOK SİZ İYİ BAKTINIZMI ZAMANINDA GÜBRELEME VE İLAÇLAMA YAPTINIZMI BU SORUYU KENDİNİZE SORMANIZ GEREK.

"3 Aylık Bitki Bakım Ürünleri Pakedi" diye aratırsanız bakım pakedimize ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.

-- MANTIK ÇOK BASİT OCAK NİSAN ARASI 4X15 YANİ TOPRAK GUBRESI VERILIR 21 GUNE BIR SİZ 2 UYGULAMA YAPIN YETER, SONRASINDA ISE NİSAN MAYIS GİBİ AZOT AGIRLIKLI GUBRE KULLANIN 1-2 DEFA  MAKSAT BİTKİNİZİN GELİŞİMİNİ HIZLANDIRMAK, SONRA MAYIS GİBİ FOSFOR AGIRLIKLI GUBRE KULLANIN FOSFOR CICEKLENMEYI ARTTIRIR. FOSFOR GUBRESINI 2 DEFA UYGULAYABILIRSINIZ. ÇİÇEKLER OLUŞTU VE NOHUT KADAR OLDUGUNDA ISE ARTIK MEYVE OLGUNLAŞTIRICI YANI POTASYUM AĞIRLIKLI GUBRE KULLANMALISINIZ YINE 2 UYGULAMA YETERLİ. MANTIK ÇOK KOLAY ÖNCE AZOTLA BİTKİYİ COŞTUR SONRA FOSFOR GUBRE İLE ÇİÇEK AÇTIR MEYVE NOHUT KADAR OLDUĞUNDA İSE  POTASYUM GUBRE İLE BÜYÜT.

BU ARA ÇİÇEK AÇTIRMAK İÇİN BİTKİNİZİ SUSUZ BIRAKMALISINIZ ÇOK SULAMAYIN HELEKI CICEKLENDIGINDE SUYU YARIYA INDIRIN KI TANE TUTSUN YOKSA DOKER. AAA BENIM MEYVELER DOKULUYOR TELASINA DA KAPILMAYIN ÇÜNKÜ HER TANE TUTMAZ YARIDAN FAZLASI DOKULUR. ŞÖYLE DÜŞÜNN BİR ANNE 10 COCUGA KARNINDA EŞİT BAKAMAZ.

İLAÇLAMAYA GELİNCE NİSAN AYINDAN BAŞLAYARAK TÜM YAZ HATTA OCAK AYINA KADAR 10-14 GUNDE BIR DÜZENLİ İLAÇLAMA YAPMANIZ GEREK.

"3 Aylık Bitki Bakım Ürünleri Pakedi" diye aratırsanız bakım pakedimize ulaşabilir ve satın alabilirsiniz

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.