Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Mart 2021

Örgüde İlk İlmek

Örgüde İlk İlmek

Örgüde İlk İlmek

Örgüde İlk İlmek

Örgü nasıl yapılır? Bu sorunun yanıtını temel örgünün nasıl yapıldığını belirterek verelim. İlk olarak ihtiyacınız olan şeyleri söyleyelim:

Malzemeler:

Örgüde İlk İlmek

  • Yün Çile
  • 2 adet Yünün kalınlığına uygun şiş

Örgünün nasıl yapıldığını görebilmeniz için burada biraz daha ince iplik kullanılmıştır. Yün çileye uygun şişleri belirmek için yünün üzerinde yer alan ve üretici firmanın önerisine bakabilirsiniz. Burada kullanılan şişler 6 mm’lik olanlardır.

Şişin üzerine Örgü Düğümü Atma işini yaptıktan sonra bu düğümlü şişi sol elinize ve boşta kalan diğer işi ise sağ elinize alın.

İlk Düğümünüzü Atmakla Başlayın

1. Sağ elinizde bulunan şiş, sol elinizde bulunan şişin üzerindeki düğümün ortasından geçirin.

Örgüde İlk İlmek

2. İpi alt tarafa alarak sağ elinizdeki şişin altından ve etrafından sarın. Bu arada sol elinizi her iki şişi de sabit tutmak amacıyla kullanın ki düğümü sağlam atabilesiniz.

Örgüde İlk İlmek

3. Sağ elinizdeki şişin ucunu kullanarak şişe sarılı olan ipi sol elinizdeki şişin üzerinde bulunan ilmeğin içinden geçirin.

Örgüde İlk İlmek

Örgüde İlk İlmek

 

4. Sol elinizdeki şişin üzerinde oluşan ilmeği (düğümü) sıkılaştırarak yerleştirin. Bunun yapmanın en kolay yolu sol elinizdeki şişin ucunu, henüz yeni yapmış olduğunuz ilmeğin ön tarafından sağdan sola doğru takmaktır. Bu aşamada sol elinizdeki şişin üzerinde iki adet ilmeğinizi olması gerek; ilki şişe ilk olarak yapmış olduğunuz düğüm, diğer ise henüz yeni yaptığınız düğüm.

Örgüde İlk İlmek

Örgüde İlk İlmek

5. Bu işlemleri isteğiniz ilmek sayısına erişinceye dek, en son elde ettiğiniz ilmek üzerinden devam ettirin. Buradaki resimde 10 ilmek yapılmıştır.

Örgüde İlk İlmek Örgüde İlk İlmek

Videolu Anlatım:

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz