Ana Sayfa SÜS BİTKİLERİ ve ÇİÇEKLER İç Mekan Süs Bitkileri
Geleneksel Katmerli Full Çiçeği, Büyük Boy (Anaç)
  • Geleneksel Katmerli Full Çiçeği, Büyük Boy (Anaç)
  • Geleneksel Katmerli Full Çiçeği, Büyük Boy (Anaç)
  • Geleneksel Katmerli Full Çiçeği, Büyük Boy (Anaç)
Geleneksel Katmerli Full Çiçeği, Büyük Boy (Anaç)
Ürün Kodu : BRKFDNCLK00806       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
425.00 TL   Kdv Dahil
-
+

Geleneksel Katmerli Full Çiçeği, Büyük Boy (Anaç)

 

Gönderilecek olan fidan ortalama 3 yaşında olup tüplü durumdadır. Fidanınızı ister balkonda, salonda, ofiste saksı içinde veya isterseniz de bahçenize dikelebilirsiniz.

 

Gönderilecek olan fidanın tüm bakımları mevsimine ve ihtiyacına göre (budama, ilaçlama ve gübreleme işlemleri) tarafımızca yapılarak gönderilmektedir.

-Fidanın Gönderimi: Berke Fidancılık güvence ve kalitesiyle kartonla özenle paketlenerek gönderimi yapılır.

 

-Fidanın Mevsimsel Durumu ve Ömrü: Yasemin fidanı her dem yeşil olan bir ağaç değildir. Çok yıllık bir ağaçtır. Yıl boyunca çok aydınlık, havadar ve serin yer ister. Güneş ve hafif gölge yerleri sever. Bol humuslu, yaprak çürüntülü, süzek toprakları severler. İlkbaharda ve yazın bol sulanır. Kış aylarında aşırı don olması durumunda korunaklı bir alanda bakılmalıdır.

 

-Çiçeklenme zamanı: Haziran Eylül arası çiçek açar.

 

-Fidanın Hobi Amaçlı Dikim Rakımı: Her rakıma kolaylıkla dikimi yapılabilir. (Çok sert karasal iklim hariç)


-Soğuğa Dayanımı: Soğuklara dayanıksız bir süs bitkisidir.


-Fidanın Üretimi: Fidan üretimi genelde daldırma veya çelikle yapılmaktadır.


-Fidanlarım Geldiğinde Ne Yapmalıyım? Sipariş etmiş olduğunuz fidanı teslim aldığınızda hemen kolisinden çıkartınız. Fidanlarınızı mutlaka hafifçe sulayın. Eğer fidanınızı ilerleyen bir tarihte dikecekseniz 2-3 güne bir sulamayı ihmal etmeyin.   

 

-Saksıda Yetiştiriciliği: Saksı içerisinde yetiştiriciliğin temelinde ağaç tacının yani dal oluşumun ilk başladığı yerin saksı hizasından sonra en 15 cm olması gerekir. Kullanacak olduğunuz saksı asgari 10 litrelik, kullanacak olduğunuz toprak ise çiçek toprağı olabilir.

 

-Fidanın Dikim Mesafesi: Fidanlar arası 2 metre, sıra arası 2 metre dikim yapılabilir.

 

-Fidanın Dikimi: Fidan dikimini buharlaşmanın en az olduğu sabah erken saatlerde veya ikindin vaktinde yapmanız tavsiye edilir. Fidan çukurunu en boy yüksekliği 50-60 cm olarak şekilde kazınız, fidan çukuru tabanı 1 çay kaşığı aquasorb veriniz. Çıkan toprağa herhangi bir hayvansal gübre kesinlikle uygulamayınız. Ziraa hayvansal gübrelerde dip kurdu ve yabancı ot tohumları bulunabilir. Bunu yerine fidan çukurundan çıkan toprağa bir büyük su bardağı leonardit karıştırarak, toprağa iyice harmanlayın. Fidan çukuruna ,30 cm çıkan topraktan dolgu yapınız. Fidanı çukura dik bir şekilde koyunuz, fidanınızın poşetini veya saksını  toprağı dağıtmayacak şekilde çıkartınız. Saksı veya fidan poşeti hizasında toprakla doldurarak dikimini yapınız ve fidan başına 20-30litre arasında can suyunu veriniz. Dikim işlemini yazın yapıyorsanız muhakkak sunguard uygulaması (kaolin uygulaması) yapınız. Kışın yapıyorsanız Nisan’la beraber sunguard uygulamasını yapmanızı tavsiye ederiz.

 

-Fidanın Sulanması: Bulunduğu konum ve toprak yapısına göre 10-15 günde bir defa.

 

-Fidanın Genel Gübreleme Bilgisi: Organik gübre olarak 1-2 kilo solucan gübresi verebilirsiniz. Fenni gübre olarak ise kışın tabandan azot ağırlıklı, çiçekler açmadan 20-30 gün önce tabandan fosfor, potasyum ağırlıklı kompoze gübre verebilirsiniz.

 

-Zararlı Mücadelesi: Baharla beraber fidanlarda yaprak biti zararlısı ve kırmızı örümcek zararlısına dikkat edilmelidir. Zararlı mücadelesinde 1 litre suya 1 kaşık sıvı yağ, 1 kaşık arap sabunu ve bir diş rendelenmiş sarımsağı 1 litre su içerisine koyun ve iyice karıştırın. Bitkinin yapraklarının hem altına hem de üstüne gelecek şekilde fısfıs yardımıyla sıkınız. Sarımsak kokusunda hoşlanmıyorsanız çıkartabilirsiniz. Her ağacı baharla beraber 1 renkli kokulu yapışkan tuzak koymakta fayda vardır. 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.