Ana Sayfa TOHUMLAR ve FİDELER Sebze Tohumları
Geleneksel Bamya Tohumu
  • Geleneksel Bamya Tohumu
Geleneksel Bamya Tohumu
Ürün Kodu : BRKFDNCLK00693       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
34.99 TL   Kdv Dahil
-
+

Geleneksel Bamya Tohumu

Sultani Bamya Tohumu , Geleneksel, genetiğiyle oynanmamış tohumdur. Yetiştirmiş olduğunuz sebzelerden tohum alabilir lezzet kapasitesi oldukça yüksek olan bir bitkidir. Hem taze ve konservelerde  hem de kurutmalık kullanım için oldukça elverişlidir. Çok verimli bir çeşit olduğundan dolayı yetiştirme açısından en çok tercih edilen bitki bamya çeşitleri arasında başı çeker. Sera üretiminde her mevsim yetiştirilir fakat dış mekanda bahar ve yaz aylarında yetiştirilir. Sebzeleri 1 / 1,5 cm çapında ve 4 / 5 cm uzunluğundadır.

· Tohum ekimine başlamadan önce tohumları 1 gün süreyle suda bekletiyoruz ya da ıslak bez arasında da bekletebilirsiniz. bamya tohum ekimi

· Ekim yapılacak tarlayı sürerek ekime hazırlıyoruz. Sürüm derinliği fazla  olmamalı. 40 - 50 santim ara ile karıklarımızı hazırlıyoruz.

· Açılan karıklara 20-25 santim sıra üzeri mesafe ile üçer tohum ekiyoruz. Ekim derinliği 2 yada 3 santim olmalı. Ekim esnasında her ocağına bir avuç yanmış ahır gübresi atmamız gerekli. Bu uygulama kaymak tabaka oluşumunu engelliyor.

· Bir dekar için 1,5 kg tohum  yeterli olur. Bu miktarı baz alarak ekim yapacağınız alanın ölçüsüne göre  kullanmanız gereken tohum  miktarını hesaplayabilirsiniz.

· Ekim yaptığınız  zamana bağlı olarak ve yaşadığını iklim koşuluna  göre çimlenme 2 ila 4 hafta arasında gerçekleşir.

· Bamya yetiştirirken sulama da salma sulama tavsiye ediyoruz. Özellikle yağmurlama sulama külleme hastalığına yol açabiliyor.

· İlk çapa bitki 15 / 20 cm boya ulaştığı zaman ikinci çapalama ise 3 hafta sonra yapılmalı. Ot temizliğinede dikkat edilmeli. İkinci çapalamadan önce fosforlu gübre takviye edebilirsiniz.

· Tohum ekiminden 40 / 60 gün arasında ilk çiçekler görünür ve çiçek oluşumundan maksimum 1 hafta sonra sebze hasat edilir fakat bamya hasatını yaparken eldiven giymeniz gerekir çünkü kaşıntı yapar. Yetiştirmesi kolay ama hasatıda bir o kadar zor bir sebzedir.

Paket içi adet : 30+ tohum

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.