Ana Sayfa TOHUMLAR ve FİDELER Sebze Tohumları
Doğal Kırkağaç Kavun Tohumu (20 adet)
  • Doğal Kırkağaç Kavun Tohumu (20 adet)
Doğal Kırkağaç Kavun Tohumu (20 adet)
Ürün Kodu : BRKFDNCLK01136       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
42.99 TL   Kdv Dahil
-
+

Doğal Kırkağaç Kavun Tohumu Özellikleri

Açık tarla yetiştiriciliğine uygun, orta erkencidir. Tüm bölgelerde yetişme kabiliyeti olan, verimi yüksek, kaliteli bir çeşittir. Bitki yapısı güçlü, yan dallanması fazla, bol yapraklıdır. Meyveler ovalimsi yuvarlak, sarı üzerine koyu yeşil siyah desenli, meyve yüzeyi kırışık ve pürüzlüdür. Meyve eti dolgun, kabuğa yakın kısımlar yeşil, meyve içi açık turuncu beyazımsı renktedir. Meyveler sulu, lifsiz, tatlı etli, lezzetlidir. Yaklaşık olarak meyveler 4-5 kg ağırlığındadır. Fusarium’a karşı dirençlidir. Kışa ve soğuk koşullara dayanıklı olup saklamaya da elverişlidir. Dekara ortalama verimi 1.5-2.5 tondur.

Tohum Ekim Zamanı: İlkbahar-yaz, iç mekânda her zaman ekim yapılabilir.

Tohum Ekim Mesafesi: Sıra arası 50-60 cm, sıra üzeri 150-200 cm arası.

Tohum Ekim Derinliği: Tohum çapının 2-3 katı

Her Tohum Ocağına: 2-3 Tohum.

Tahmini Çimlenme Zamanı:4-8 gün                           

Tohum Çimlendirmesi: Tohumları ocaklarına koymadan önce muhakkak 2-3 saat ılık su veya nemli bez içerisinde bekletiniz. Bu şekilde suyu içine alan tohum daha kolay çimlenecektir.

Oluşan Fide Gübrelemesi: Fide oluşumu başladıktan sonra mutlaka her sulamanızda olmasa bile 4. veya 5. sulamanızda yapraktan gübre veriniz. Yaprak gübrelemesinde sıvı yarasa veya solucan gübresi kullanarak yapabilirsiniz. Hobi amaçlı 1 veya 2 litrelik gübre ile 400 litrelik karışım sizin 1 sezonluk gübre ihtiyacınızı görecektir.

Oluşan Fide İlaçlaması: Fidelerde genel koruyucu olarak arılar için zararsız olan ürünlerden kullanmanız tavsiye edilir.

Tohumların Gönderimi: Tohumlarınız dikkat ve titizlikle seçilerek kilitli torba içerisine sipariş verdiğiniz adet kadar eklenip özenle paketlenerek Berke Fidancılık güvencesiyle tarafınıza ulaştırılmaktadır.Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.