Variller Aşka Geliyor

Variller Aşka Geliyor

Variller Aşka Geliyor

Bahçeniz İçin Şık Tasarımlar – IX

Eğer bir yerlerde gözünüze eski, paslanmış ve atıl durumda olan o kalın ve ağır teneke varillerden ilişirse görmezden gelmeyin. O varil bahçenizde birçok amaçla kullanılabilir. Fakat hiç bir amaç bir varili aşağıdaki resimde gördüğünüz biçimde aşka getiremez.

Tek yapmanız gereken varili almak, temizlemek, dilediğiniz renklere boyamak, üzerine dekor olarak resimler çizip, desenler vermek ve sonra da içine çiçeklerinizi ekmek.

Varil resimden de gördüğünüz üzere çok yüksek. Bu varilin tamamını toprakla doldurmak anlamsız ve zor olur. Bu aşamada yapmanız gereken varilin içine öncelikle herhangi bir malzemeyle dolgu yapmak. Örneğin yüksek ve kalın bir kütük koyabilirsiniz, ya da varilin üstten neresine kadar toprak koyacaksanız iç taraftan o hizaya denk gelecek şekilde bir kaç demir kaynatmak. Böylece varilin sadece üst kısmına küçük bir saksı koyabilir ve tamamını doldurmaktan kurtulabilirsiniz.

Varile ne ekmelisiniz?

Resme baktığımızda bir kadın ve bir de erkek görüyoruz. Burada erkek varil maviye, kadın varil ise pembeye boyanmış. Eh! Haliyle bu varile yaz boyu sürekli olarak açan petunya yakışır. Hazır petunyanın hemen her renkte açan çiçekleri de varken.

 

Petunya yayılıcı bir çiçek olduğu için varil bey ve varile hanımın kıvırcık ve gür saçları olarak da görev üstlenmiş… Fena da olmamış hani.

Siz de kendi yaratıcılığınız konuşturabilirsiniz…

Variller Aşka Geliyor
Variller Aşka Geliyor

Bol ve bereketli ve de şık bahçeler….

Bir de buna göz atın:

Bahçeniz İçin Şık Tasarımlar – X –  Ev Yapımı Saksılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.