Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2021

Traktör Lastiğinden Süs Havuzu Yapımı

Sevgili bizimbahce.net takipçileri ve ziyaretçileri bahçeleriniz için mini süs havuzu yapmak istermisiniz. Bir bahçeniz varsa ve bahçenizin bir kenerında süs havuzum olsun diyorsanız hemen eski kullanılmayan traktör lastiği aramaya! Lastik değişimi ve tamiri yapan kişilerle irtibata geçerseniz işinizi görecek bir lastik mutlaka bulabilirsiniz.

Lastiğinizi bulduktan sonra bahçenizde uygun bir yer bulmaya geldi sıra. Uygun bir yer bulduktan sonra, elinizde kazma kürekle hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. Genel olarak sıralamaya şu şekilde devam edebilirsiniz.

Lastiğin genişliğini toprağa hizalayarak, lastik genişliğinde ve lastik yüzünün yarı kadar derinlikte toprağı kazmalısınız. Resimde görüldüğü gibi.

 

traktör lastiğinden süs havuzu

traktör lastiğinden süs havuzu

Lastiği açtığımız çukura yerleştirdikten sonra aşağıdaki fotoğrakta gördüğünüz gibi büyükçe bir laylon örtüyle (sera örtüsü olabilir) bütün olarak lastik örtülür, laylonun falalıkları lastiğin dışına sıkıştırılarak bu bölümler toprakla iyice kapatılır.

 

traktör lastiğinden havuz

 

Lastiğin kenarları toprakla güzelce kapatılıp resimdeki gibi taşlarla toprağın üzeri kapatılır.
lastikten süs havuzu yapımı

 

lastikten süs havuzu yapımı

lastikten süs havuzu yapımı

Resimde gördüğünüz gibi taşlarla kenarları örülen havuzumuz su doldurma işlemiyle bitmiştir. Kenarlarına çeşitli aksesuarlar eklerek mini süs havuzunuzu süslemek sizin zevkinize kalmış. Çeşitli bitkiler dikerek bu güzel havuzunuzu daha da güzelleştirebilirsiniz.

Traktör lastiğinden hazırladığınız mini havuzun kenarında çay keyfi yapmak çok keyifli olacağa benziyor!

Sizlere küçük süs havuzu yapımı ndan bahsettim, işe yaramaz eski büyük lastikleri bu şekilde değerlendirerek geri dönüştürmenin mutluluğunu lastikten süs havuzu yaparak yaşayabilirsiniz…

Traktör lastiğinden süs havuzu yapımı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Filiz dedi ki:

    Elimde iki adet traktör lastiği mevcut ilgilenen olursa gelip alabilir

Yorum Yaz