Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Mart 2021

Bahçenize Palet Raf Yapın!

Bahçenize Palet Raf Yapın!

Bahçenize Palet Raf Yapın!

Çoğu kimse bir nakliye iş nedeniyle eline geçen paleti, eğer imkanı varsa yakarak değerlendirir ya da bahçesinde bir köşeye atarak çürümeye terk eder. Ancak çok az kişi bu değerli ve ahşap olduğu için sağlıklı olan paleti ev için veya bahçesinde palet olarak kullanmayı düşünür. İşte dize gayet göz alıcı olan ve son derece de iş gören bir palet raf yapımı hikâyesi…

İhtiyacınız Olan Şeyler:

  • Bir adet nakliye paleti
  • Kazayağı
  • Çekiç
  • Astar boya
  • İç/dış mekan sprey boya
  • Zımpara
  • Ahşap dolgu maddesi
  • Askı donanımı
  • Yüz maskesi ve eldivenler

Yapımı:

1 – İlk olarak eski paleti düz bir zemin üzerine alıyoruz. Aşağıdaki resimde 1 ve 2 numarayla işaretlenen fazla eklentileri kazayağı yardımıyla çıkartıyoruz. Bu fazlalıklar çıkartıldığında açıkta kalan çivi izlerini ahşap dolgu maddesiyle dolduruyoruz. Ardından tüm paleti zımpara ile güzelce bir temizleyip ahşabın o temiz ve berrak görüntüsünü ortaya çıkartıyoruz.

palet

Eski Bir Palet

2 – Fazlalıkları çıkartılmış, açıkta kalan delikleri dolgu maddesiyle kapatılmış ve zımparadan geçirilmiş olan paletimizi astar boya ile boyuyoruz. Astar boya olarak daha kolay kullanım açısından dilerseniz sprey astar boya da kullanabilirsiniz. Astar boya kuruduktan sonra sıra geldi paletin asıl boyasına.

Bu aşamada yat verniği gibi sağlam bir vernik kullanarak dilerseniz ahşabın dokusunu koruyabilirsiniz. Ya da renkli vernik veya da doğrudan herhangi bir renkli boya kullanarak daha farklı dokular da elde edebilirsiniz.

Palet Rafın Boyanması

Palet Rafın Boyanması

3 – Sırada paleti duvara asmak için askı halkalarının takılmasında. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi çeşitli askı aparatları kullanarak sağlam bir düzenek kurabilirsiniz. Ne kadar sağlam olursa o kadar güvenli olacaktır, unutmayın!

Palet Raf Yapın!

Palet Rafın Askılarının Yapılması

4 – İşte palet rafınız hazır. Rafı dileseniz ev içinde dilerseniz bahçenizde kullanabilirsiniz. Palet rafınıza dilerseniz garaj malzemelerinizi veya bahçe malzemelerinizi koyabilir, ya da ev içinde rafınızı her türlü aksesuarla zenginleştirebilirsiniz.

Bahçenize Palet Raf Yapın!Bahçenize Palet Raf Yapın!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz