Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Nisan 2021

Bahçe çitleri

Bahçelerde ve tarımsal işlevlerde kullanılan malzemeler her zaman kendine göre büyük önem sağlamaktadır. Ürünlerin korunması, bahçelerin zarar görmemesi için mutlaka bir koruyucu almanız gerekmektedir. Bu koruyucular ise bahçe çitinden başka bir yöntem değildir.

Bahçe çitleri de kendi aralarında ayrılmaktadır. Ahşap veya plastik bahçe çitleri her zaman en çok tercih edilenler arasında yer alır. Bahçe çitleri metre başına göre fiyatı değişebilir. Sizde bahçenizin kendi boyuna göre çit alarak ürünlerinizi, alanlarınızı koruyabilirsiniz.

Bahçe çiti alırken plastik çit seçerseniz diğerlerine nazaran daha avantajlı olabilirsiniz. Bir ürünü korumak için plastik çit son derece avantajlıdır. Plastik çit öncelikle estetik olduğu için herhangi bir madde temas ettiğinde kırılmaz, geri sekmez. Maddeniz anında uzaklaşmasını sağlayabilir. Güçlüdür çünkü dipleri paslanmaz, toprağın içindeyken çürümez. Ahşap çitler gibi de bakım gerektirmez çünkü kendileri zaten boyalı olarak sizlere teslim edilir. Plastik bahçe çitleri ne kadar avantajlı olursa olsun, ahşap çitler veya diğerleri kötü değildir. Her çitin kullanım alanı farklı olabilir.

ahşap bahçe çiti

ahşap bahçe çiti

 

Ahşap çitleri de bahçeye değil, evin etrafına yerleştirerek alanınızı koruyabilirsiniz. Bakımlarını da belirli süre aralıklarıyla yapmanız mümkündür.

İş yeri, fabrika veya sitenin etrafını güvenlik nedeni ile çit ile kapatacaksanız yapacağınız betonarme duvarın üzerine gelebilecek panel şeklinde bahçe çiti veya ferforjeden imal edilen bir çiti tercih edebilirsiniz. Meyve bahçeleri veya ekili alanlarınızı yabani hayvanlardan korumak amacı ile güneşten tozdan yağmurdan etkilenmeyen kafes telden üretilmiş ve direkler ile desteklenen çitler tercih edilmelidir.

örgülü bahçe çiti modeli

örgülü bahçe çiti modeli

Bahçeleriniz veya evleriniz için çit arıyorsanız öncelikle alanın boyunu ölçerek gerekli miktarda bahçe çiti almalısınız. İster ahşap, ister plastik çitlerden yararlanın mutlaka ürünlerinizi korumak için yeterli olacaktır. Emek verilen maddelerin korunması, alanların zarar görmesi kişileri mutlu etmez. Bu yüzden herhangi bir pürüze karşı önleminizi almalısınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz