Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Aralık 2020

Bahçe bakımı

Bahçeler her zaman bizlere huzur veren ve vaktimizin bir bölümünü bu alanda geçirdiğimiz yerleri kapsamaktadır.

Bahçelerimizde çeşitli bitkiler besleyerek, aktiviteler yaparak güzel vakitler geçirebilirsiniz. Ancak belirli zaman aralıklarıyla mutlaka bahçelerin bakımları yapılmalıdır. Bahçe bakımları her zaman bahçelere göre değişim gösterebilir. Bitki besliyorsanız ve bahar ayları içerisinde bulunuyorsanız mutlaka yepyeni bir bakım uygulamanız gerekmektedir. Sizde bahçenizin özelliklerini araştırarak hemen bakıma başlayabilir, çevreyi daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

bahçe bakımı

bahçe bakımı

 

 

Bahçe bakımı için öncelikle kış aylarından kalan bitki artıklarını ve toprakları bahçenizden uzaklaştırmanız gerekmektedir. Kış aylarından dolayı toprak sertleşir ve kurur. Bu işleve toprak havalandırması da denilmektedir.

Bahçenizin çevresinde ağaçlar bulunuyorsa ve yerler yaprak ile doluysa mutlaka tırmık yardımı ile yaprakları bir alana toplayın. Bitkisel işlevler içerisindeyseniz kurumuş yaprakları organik gübre olarak kullanabilirsiniz.

bahçe bakımı nasıl yapılır

bahçe bakımı nasıl yapılır

 

 

Bunun dışında ağaçlarınızın diplerini kabartarak ilaçlayabilirsiniz. Çünkü yaz ayları ilaçlamak için en iyi zamanlardan bir tanesidir. Böcekler ve diğer zararlı canlılar ağaçlarınıza, bitkilerinize zarar verebilir. Kaliteli ve güvenli olan ilaçlama yöntemlerini tercih edin.

Bahçeniz geniş ise ve içerisinde herhangi bir barınak bulunuyorsa (çardak vb.) mutlaka bakımını yapmanız gerekmektedir. Kış aylarından dolayı barınak yıpranmış olabilir.

Çimleri ve toprak yerleri iyice havalandırdıktan sonra bahçeniz yeni haline kavuşacaktır. Klasik bir bahçe bakımınızı sizlerle paylaşmış bulunmaktayız. Farklı bir bahçeye sahipsiniz özellikleri bulunan bahçeniz için geniş kapsamlı araştırma yapabilirsiniz. Aksi halde belirttiğimiz içerikler bahçeler için etkili ve aynı zamanda yararlıdır.

Bahçe bakımı nasıl yapılır? Püf noktaları nelerdir? Zaman zaman bizimbahce.net sitenizde paylaşılacaktır. Lütfen soru ve önerilerinizi bizimle paylaşın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. güney dedi ki:

    sonbaharın gelmesiyle daha da önem kazandı bahçe bakımı. teşekkürler.

  2. Bilim dedi ki:

    Güzel bir makale olmuş.

Yorum Yaz