Ana Sayfa Xml Bankası geçici kategori
5 Adet Slonovo Uvo Fil Kulağı Kapya Biber Fidesi
  • 5 Adet Slonovo Uvo Fil Kulağı Kapya Biber Fidesi
5 Adet Slonovo Uvo Fil Kulağı Kapya Biber Fidesi
Ürün Kodu : BRKFDNCLK00626       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
40.73 TL   Kdv Dahil
Gelince Haber Ver

Slonovo Uvo Kapya Biber Fidesi

Fil Kulağı kapya Biber fidesi


Meyveleri iri, etli çok verimli bir kapya biber çeşididir.
Meyve rengi hasat süresince koyu yeşilden yavaş yavaş koyu kırmızıya geçer.
Meyvenin ayası 10-12 cm ,
Meyve uzunluğu ise 18-20 cmdir,
Meyve sapı küçük bir çengel şeklindedir .
Meyve Ağırlığı 150-250 gramdır.
Meyve çoğunlukla 2 bazen de 3 lopludur.
Hastalıklara özellikle TMV (Tütün Mozaik Virüsü) e çok dayanıklıdır. ve bu özellikleri sayesinde adaptasyonu ve verim kabiliyeti çok yüksektir.

 

-Hobi Amaçlı Dikim Rakımı:Her rakıma kolaylıkla yetiştiriciliğini yapabilirsiniz. Fide dikim mesafesi fide arası 40-60 cm, sıra arası 60-80 cm olacak şekilde olmalıdır. Fide dikiminde tutum oranını arttıran fide dikim gübresi kullanmanızı öneririz.


 

-Fide Dikimi: Size gelen ürünleri toprak hizasında dikim yapmanız gerekir. Dikim için en uygun sabah saatleri veya ikindir vaktidir. Fideleri dikim sırasında bitkinin viyolde kalan kısmınının tamamı (fidenin yaklaşık 3 te 2 si) toprak altında olmalıdır. Fide dikimini yaptıktan hemen sonra mutlaka can suyu vermeniz gerekmektedir.

 

-Bir Dekara Gereken Fide Miktarı: Ortalama 1000 metrekare alana gidecek olan fide miktarı açık alanda sırık çeşitlerde 1800-2500 kök arasında, oturak çeşitlerde ise 1100-1500 arasında fide ekilebilir.

 

-1 Dekar Alandan Ne Kadar Ürün Alınabilir? Ortalama bir kökten 5-10 kg arasında çeşide göre hasat yapılabilir. Bu ise dönüme 5-15 ton arasında tahmini rekolte demektir.

-Fide Sulaması: Bulunduğu konum ve toprak yapısına göre 3-5 günde bir defa. (İlk çiçeklenme başlayıncaya kadar sulama mümkün olan en geniş aralıkta yapılmalıdır.

 

Genel Gübreleme Bilgisi: Sebze fideleri gübrelemesinde genelde organik gübre kullanmanızı tavsiye ederiz. Solucan veya yarasa gübresi kullanmanız tad açısından çok faydalı olacaktır. Her 2. sulamanızda sıvı yarasa veya solucan gübresi kullabilirsiniz.

-Hobici İçin Tavsiye: Sebze fidelerinizin arasına fesleğen fidesi, nane fidesi dikerseniz sinek, sivrisinek ve örümceklerle doğal yollardan mücadele etmiş olursunuz.

 

-Örtü Altı Dekara Fidesi Sayısı Dikim Mesafesi: Sırık çeşitler 60-80 cm sıra arası, sıra üzeri 50-60 cm, oturak çeşitlerde sıra arası 140 cm, sıra üzeri 40-50 cm olabilir. Sırık çeşitler dekara 1800-2000 adet, oturak çeşitlerde ise 1000-1500 adet arasında dikim yapılabilir.

 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.