Ana Sayfa Xml Bankası geçici kategori
5 Adet Ergenekon F1 Dolma Biber Fidesi
  • 5 Adet Ergenekon F1 Dolma Biber Fidesi
5 Adet Ergenekon F1 Dolma Biber Fidesi
Ürün Kodu : BRKFDNCLK00625       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
45.82 TL   Kdv Dahil
Gelince Haber Ver

Ergenekon F1 Dolma Biber Fidesi

-Ergenekon F1 Hibrit Biber Tohumu Güz, Bahar, sera ve Açık Alan Yetiştiriciliği İçin Uygun Özellikler Taşıyan Bir Tatlı Sivri Biber Tohumu Çeşididir.
-Güçlü ve kök yapısı olan bir biberdir.
-Yüksek adaptasyon yeteneğine sahip bir çeşittir.


Ergenekon F1 Sivri Biber Tohumu Meyve Özellikleri


-Eregenekon f1 dolma biber tohumu çeşidinde bitkide açan çiçeklerin meyve bağlama oranları yüksektir.
-Tatlı biber olan Ergenekon f1 de yan dal meyve tutumu gene yüksek oranlarda olmaktadır. Dolma biber tohumu oluşturduğu meyve çeşidinin uçları küt ve homojen yapıya sahiptirler.
-Meyve getirisi hızlı olan tatlı biber tohumu çeşididir.
-Parlak yeşil rengine ve uzun boyluluğa sahip biber meyveleri oluşturan tatli dolma biber tohumu çeşididir.
-Yüksek verim alınabilmekte, uzun raf ömründen faydalanılabilmekte ve son olarak aromatik ve lezzetli ürünler alabilinmektedir. İstenilen, aranan özelliklere sahiptir.

 

 -Hobi Amaçlı Dikim Rakımı:Her rakıma kolaylıkla yetiştiriciliğini yapabilirsiniz. Fide dikim mesafesi fide arası 40-60 cm, sıra arası 60-80 cm olacak şekilde olmalıdır. Fide dikiminde tutum oranını arttıran fide dikim gübresi kullanmanızı öneririz.


 

-Fide Dikimi: Size gelen ürünleri toprak hizasında dikim yapmanız gerekir. Dikim için en uygun sabah saatleri veya ikindir vaktidir. Fideleri dikim sırasında bitkinin viyolde kalan kısmınının tamamı (fidenin yaklaşık 3 te 2 si) toprak altında olmalıdır. Fide dikimini yaptıktan hemen sonra mutlaka can suyu vermeniz gerekmektedir.

 

-Bir Dekara Gereken Fide Miktarı: Ortalama 1000 metrekare alana gidecek olan fide miktarı açık alanda sırık çeşitlerde 1800-2500 kök arasında, oturak çeşitlerde ise 1100-1500 arasında fide ekilebilir.

 

-1 Dekar Alandan Ne Kadar Ürün Alınabilir? Ortalama bir kökten 5-10 kg arasında çeşide göre hasat yapılabilir. Bu ise dönüme 5-15 ton arasında tahmini rekolte demektir.

-Fide Sulaması: Bulunduğu konum ve toprak yapısına göre 3-5 günde bir defa. (İlk çiçeklenme başlayıncaya kadar sulama mümkün olan en geniş aralıkta yapılmalıdır.

 

Genel Gübreleme Bilgisi: Sebze fideleri gübrelemesinde genelde organik gübre kullanmanızı tavsiye ederiz. Solucan veya yarasa gübresi kullanmanız tad açısından çok faydalı olacaktır. Her 2. sulamanızda sıvı yarasa veya solucan gübresi kullabilirsiniz.

-Hobici İçin Tavsiye: Sebze fidelerinizin arasına fesleğen fidesi, nane fidesi dikerseniz sinek, sivrisinek ve örümceklerle doğal yollardan mücadele etmiş olursunuz.

 

-Örtü Altı Dekara Fidesi Sayısı Dikim Mesafesi: Sırık çeşitler 60-80 cm sıra arası, sıra üzeri 50-60 cm, oturak çeşitlerde sıra arası 140 cm, sıra üzeri 40-50 cm olabilir. Sırık çeşitler dekara 1800-2000 adet, oturak çeşitlerde ise 1000-1500 adet arasında dikim yapılabilir.

 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.