Ana Sayfa ÜZÜMSÜ MEYVE FİDANLARI
5-8 Metre Boyda Hevenklik Mor Bulut Üzümü Fidanı
  • 5-8 Metre Boyda Hevenklik Mor Bulut Üzümü Fidanı
  • 5-8 Metre Boyda Hevenklik Mor Bulut Üzümü Fidanı
5-8 Metre Boyda Hevenklik Mor Bulut Üzümü Fidanı
Ürün Kodu : BRKFDNCLK00582       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
2,400.00 TL   Kdv Dahil
Ücretsiz Kargo
-
+
5-8 Metre Boyda Hevenklik Mor Bulut Üzümü Fidanı
 
Hevenklik Mor Bulut Üzümü Fidanı ve Meyve Özellikleri

Hemen hemen her rakımda yetiştirilebilen Mor Bulut  üzümü olarak bilinen bir ağaçtır. Şifalı bir bitki olup taze tüketimi ve kuru tüketimi yapılmaktadır. Fidanların meyve vermesi hızlı olmaktadır.
 
Gönderilecek Hevenklik Mor Bulut Fidanı Teknik Bilgileri

- Hevenklik Mor Bulut Üzümü Fidanı Yaşı: Gönderimi yapılan fidanının yaşı 4\"tür.
- Hasat Zamanı: Eylül ayı 2. haftası ile birlikte.(Hasat tarihi bölgelere göre değişebilir)
- Hevenklik Mor Bulut Üzümü Fidanı Hobi Amaçlı Dikim Rakımı: Her rakıma kolaylıkla dikimi yapılabilir.
- Hevenklik Mor Bulut Üzümü Fidanı Gönderimi: Özel tasarım fidan kutusu, etiketli
- Hevenklik Mor Bulut Üzümü Fidanı Üretimi: Hevenklik Mor Bulut Üzümü Fidanı üretiminde tohumdan çimlendirme veya çelikle üretim yöntemleri kullanılmaktadır.
- Hevenklik Mor Bulut Üzümü Fidanı Anacı: Hevenklik Mor Bulut Üzümü Fidanı üretiminde herhangi bir anaç kullanılmamaktadır.
- Hevenklik Mor Bulut Üzümü Fidanı Durumu: Torbalı veya saksılı 12 ay dikilebilir.
- Saksıda Hevenklik Mor Bulut Üzümü Fidanı Yetiştiriciliği: Saksıda yetiştiriciliğe ağacın yan dal oluşumunun yani tacının aşağıdan verilmesi ile uygundur fakat kışın saksı içerisinde mutlaka bahara kadar bitkini meyve vermesi için gereken soğuklama süresini karşılaması için çağla oluşumu gerçekleşene kadar dış mekanda bulunmalıdır. Kullanacak olduğunuz saksı asgari 10 litrelik, kullanacak olduğunuz toprak ise çiçek toprağı olabilir.
- Hevenklik Mor Bulut Üzümü Fidanı : Hevenklik Mor Bulut Üzümü Fidanında fidanlar arası 3 metre, sıra arası 5 metre
 
- Hevenklik Mor Bulut Üzümü Fidanı Dikimi: Fidan dikimini buharlaşmanın en az olduğu sabah erken saatlerde veya ikindin vaktinde yapmanız tavsiye edilir. Fidan çukurunu en boy yükseklik 50-60 cm olarak şekilde kazınız, fidan çukuru tabanı 1 çay kaşığı aquasorb veriniz. Çıkan toprağa herhangi bir hayvansal gübre kesinlikle uygulamayınız. Ziraa hayvansal gübrelerde dip kurdu ve yabancı ot tohumları bulunabilir. Bunu yerine fidan çukurundan çıkan toprağa bir büyük su bardağı leonardit karıştırarak, toprağa iyice harmanlayın. Fidan çukuruna, 30 cm çıkan topraktan dolgu yapınız. Fidanı, çukura dik bir şekilde koyunuz, fidanınızın poşetini veya saksını toprağı dağıtmayacak şekilde çıkartınız. Saksı veya fidan poşeti hizasında toprakla doldurarak dikimini yapınız ve fidan başına 5-15 litre arasında can suyunu veriniz. Dikim işlemini yazın yapıyorsanız muhakkak sunguard uygulaması(kaolin uygulaması) yapınız. Kışın yapıyorsanız Nisanla beraber sunguard uygulamasını yapmanızı tavsiye ederiz.

 
- Hevenklik Mor Bulut Üzümü Fidanı Genel Gübreleme Bilgisi: Kışın tabandan azot ağırlıklı, çiçekler açmadan 20-30 gün önce tabandan fosfor, potasyum ağırlıklı kompoze gübre, çiçek döneminde yapraktan çinko bor içerikli meyve tutturucu gübreleme, nohut büyüklüğüne eriştikten sonra meyve irileştirici gübreleme yapılabilir.

- Hevenklik Mor Bulut Üzümü Fidanı Zararlı Mücadelesi: Hevenklik Mor Bulut Üzümü Fidanlarında baharla beraber fidanlarda yaprak biti zararlısı, meyve iç kurdu ve kırmızı örümcek zararlısına dikkat edilmelidir. Zararlı mücadelesinde 1 litre suya 1 kaşık sıvı yağ, 1 kaşık arap sabunu ve bir diş rendelenmiş sarımsağı 1 litre su içerisine koyun ve iyice karıştırın. Bitkinin yapraklarının hem altına hem de üstüne gelecek şekilde fısfıs yardımıyla sıkınız. Sarımsak kokusunda hoşlanmıyorsanız sarımsağı çıkartabilirsiniz. Her ağacı baharla beraber 1 renkli kokulu yapışkan tuzak koymakta fayda vardır.
 
 
 
- Hevenklik Mor Bulut Üzümü Fidanı Taç Oluşumu
- Hevenklik Mor Bulut Üzümü Fidanlarında taç oluşumu yani yan dal oluşumun ilk olacağı yer bizim için çok önemlidir. Bu tamamen ağaca verilecek olan şeklin ilk adımıdır. Profesyonel meyve bahçelerinde uygulanacak budamanın sistemi ve hasat ekipmanlarına göre taç oluşumu yeri verilir ama hobiciler için tavsiyemiz ağacın yan dal oluşumun ilk başladığı yerin aşıdan sonra maksimum 40-60 cm arasında olmasıdır. Dikim esnasında tepe kesimi ile 1. taç, yan dal oluşumun başladıktan 1 ay sonra oluşan yanda dalların ucundan kesilmesi ile 2. taç oluşumu ve akabinde diğer taç oluşumları yapılır. Burada önemli olan ağacın tacını aşağıdan vererek ilaçlama, toplama ve budama gibi işleri daha kolay hale getirmektir. Tabi bizim burada anlattığımız vazo tipi budama terbiyesidir. Farklı budama teknikleri de elbette vardır. Budama ne kadar iyi olursa ağacınızda o derece kaliteli olur.
Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.