Ana Sayfa NARENCİYE FİDANLARI Kamkat Fidanları
4 Yaş Aşılı Nagami Kamkat Süs Portakalı Fidanı, (Tüplü)
  • 4 Yaş Aşılı Nagami Kamkat Süs Portakalı Fidanı, (Tüplü)
  • 4 Yaş Aşılı Nagami Kamkat Süs Portakalı Fidanı, (Tüplü)
  • 4 Yaş Aşılı Nagami Kamkat Süs Portakalı Fidanı, (Tüplü)
4 Yaş Aşılı Nagami Kamkat Süs Portakalı Fidanı, (Tüplü)
Ürün Kodu : BRKFDNCLK00804       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
299.99 TL   Kdv Dahil
-
+

4 Yaş Aşılı Nagami Kamkat Süs Portakalı Fidanı, (Tüplü)

Merhabalar bitki dostları; gönderilecek olan fidan bodur anaç üzerine aşılanmış olup sezonunda meyve vermiş muhteşem bir üründür. Gönderdiğimiz fidanlarımızın tüm bakımları mevsimine ve ihtiyacına göre (budama, ilaçlama ve gübreleme işlemleri) tarafımızca yapılarak gönderilmektedir. Fidan Boyu 100 cm ve üzeridir.

Biliyorsunuz her kadın nasıl ki yılda 12 kez doğum yapamıyorsa, kamkatta 12 ay boyunca doğum yapamaz, meyve veremez. Ortalama kamkatların 3 ay uyku dönemi vardır. İklim değişkenliğine göre ve hava sıcaklığına göre değişmektedir.

Genelde Şubat-Mayıs arası uyku dönemidir. Mayısta filizlenir ve sonunda bazen hava sıcaklığına göre haziranda çiçeklenmeye başlar ve tane tutumuna geçer. Ardından ocak sonuna kadar bazen şubat sonuna kadar meyveli olabilir. Sonrasında gitgide meyveler düşmeye ya da geçmeye bozulmaya başlar ve döngü bu şekilde devam eder.

Neden Açıklama gereği duydum... Çünkü bitkinin özelliğini bilmeden alışveriş yapan birçok arkadaşımız olabiliyor. Mesela en ilginç olanı ocak ayında, yapraklı hatta üstünde üzüm olan bir asma fidanı neden göndermediniz diye tepkide bulunan bir müşterimiz gibi düşünün bu olayı. Be arkadaş kışın asma yaprak döker dememize rağmen hayır yılın 12 ayı yapraklıdır diyen müşterilerimiz de var. Şaka değil var var…

Not: Değerli arkadaşlar kamkat fidanlarımız,

(Haziran-Ocak döneminde çiçek ve meyve döneminde olur.)

(Ocak ile mayıs sonuna kadar da uyku ve sonrasında gelişim döneminde olur.)

Bu aralıklara göre ürünün meyveli olup olmayacağını ya da çiçekli olup olmayacağını anlayabilirsiniz.

DİKKAT...

ISRARLA ALTINI ÇİZMEK İSTİYORUM BENİM FİDANIM MEYVE VERMEDİ DİYE BİRŞEY YOK SİZ İYİ BAKTINIZ MI ZAMANINDA GÜBRELEME VE İLAÇLAMA YAPTINIZ MI BU SORUYU KENDİNİZE SORMANIZ GEREK.

"3 Aylık Bitki Bakım Ürünleri Paketi" diye aratırsanız bakım paketimize ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.

-- MANTIK ÇOK BASİT OCAK NİSAN ARASI 4X15 YANİ TOPRAK GÜBRESİ VERİLİR 21 GÜNE BİR SİZ 2 UYGULAMA YAPIN YETER, SONRASINDA İSE NİSAN MAYIS GİBİ AZOT AĞIRLIKLI GÜBRE KULLANIN 1-2 DEFA MAKSAT BİTKİNİZİN GELİŞİMİNİ HIZLANDIRMAK, SONRA MAYIS GİBİ FOSFOR AĞIRLIKLI GÜBRE KULLANIN FOSFOR ÇİCEKLENMEYİ ARTTIRIR. FOSFOR GÜBRESİNİ 2 DEFA UYGULAYABİLİRSİNİZ. ÇİÇEKLER OLUŞUP NOHUT KADAR OLDUĞUNDA İSE ARTIK MEYVE OLGUNLAŞTIRICI YANİ POTASYUM AĞIRLIKLI GÜBRE KULLANMALISINIZ YİNE 2 UYGULAMA YETERLİ. MANTIK ÇOK KOLAY ÖNCE AZOTLA BİTKİYİ COŞTUR SONRA FOSFOR GÜBRE İLE ÇİÇEK AÇTIR MEYVE NOHUT KADAR OLDUĞUNDA İSE  POTASYUM GÜBRE İLE BÜYÜT.

BU ARA ÇİÇEK AÇTIRMAK İÇİN BİTKİNİZİ SUSUZ BIRAKMALISINIZ ÇOK SULAMAYIN HELEKI ÇİÇEKLENDİĞİNDE SUYU YARIYA İNDİRİN Kİ TANE TUTSUN YOKSA DÖKER. AAA BENİM MEYVELER DÖKÜLÜYOR TELAŞINA DA KAPILMAYIN ÇÜNKÜ HER TANE TUTMAZ YARIDAN FAZLASI DÖKÜLÜR. ŞÖYLE DÜŞÜNÜN BİR ANNE 10 COCUGA KARNINDA EŞİT BAKAMAZ.

İLAÇLAMAYA GELİNCE NİSAN AYINDAN BAŞLAYARAK TÜM YAZ HATTA OCAK AYINA KADAR 10-14 GUNDE BIR DÜZENLİ İLAÇLAMA YAPMANIZ GEREK.

"3 Aylık Bitki Bakım Ürünleri Paketi" diye aratırsanız bakım paketimize ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.