Ana Sayfa ÜZÜMSÜ MEYVE FİDANLARI
3-5 Metre Boyda Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı
  • 3-5 Metre Boyda Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı
  • 3-5 Metre Boyda Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı
  • 3-5 Metre Boyda Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı
  • 3-5 Metre Boyda Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı
  • 3-5 Metre Boyda Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı
3-5 Metre Boyda Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı
Ürün Kodu : BRKFDNCLK00282       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
356.47 TL   Kdv Dahil
Gelince Haber Ver
3-5 Metre Boyda Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı
 
Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı ve Meyve Özellikleri

Hemen hemen her rakımda yetiştirilebilen Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı  olarak bilinen bir ağaçtır. Şifalı bir bitki olup taze tüketimi ve kuru tüketimi yapılmaktadır. Fidanların meyve vermesi hızlı olmaktadır.
 
Gönderilecek Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı Teknik Bilgileri
Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı
 Yaşı : Gönderimi yapılan fidanının yaşı 3\"tür.
- Hasat Zamanı: Eylül ayı 2. haftası ile birlikte.(Hasat tarihi bölgelere göre değişebilir)
- Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı  Hobi Amaçlı Dikim Rakımı: Her rakıma kolaylıkla dikimi yapılabilir.
- Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı Gönderimi: Özel tasarım fidan kutusu, etiketli
- Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı Fidanı Üretimi: Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı üretiminde tohumdan çimlendirme veya çelikle üretim yöntemleri kullanılmaktadır.
- Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı Anacı: Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı üretiminde herhangi bir anaç kullanılmamaktadır.
- Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı Durumu: Torbalı veya saksılı 12 ay dikilebilir.
- Saksıda Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı Yetiştiriciliği: Saksıda yetiştiriciliğe ağacın yan dal oluşumunun yani tacının aşağıdan verilmesi ile uygundur fakat kışın saksı içerisinde mutlaka bahara kadar bitkini meyve vermesi için gereken soğuklama süresini karşılaması için çağla oluşumu gerçekleşene kadar dış mekanda bulunmalıdır. Kullanacak olduğunuz saksı asgari 10 litrelik, kullanacak olduğunuz toprak ise çiçek toprağı olabilir.
- Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı : Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanlarında fidanlar arası 3 metre, sıra arası 5 metre
 
- Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı Dikimi: Fidan dikimini buharlaşmanın en az olduğu sabah erken saatlerde veya ikindin vaktinde yapmanız tavsiye edilir. Fidan çukurunu en boy yükseklik 50-60 cm olarak şekilde kazınız, fidan çukuru tabanı 1 çay kaşığı aquasorb veriniz. Çıkan toprağa herhangi bir hayvansal gübre kesinlikle uygulamayınız. Ziraa hayvansal gübrelerde dip kurdu ve yabancı ot tohumları bulunabilir. Bunu yerine fidan çukurundan çıkan toprağa bir büyük su bardağı leonardit karıştırarak, toprağa iyice harmanlayın. Fidan çukuruna, 30 cm çıkan topraktan dolgu yapınız. Fidanı, çukura dik bir şekilde koyunuz, fidanınızın poşetini veya saksını toprağı dağıtmayacak şekilde çıkartınız. Saksı veya fidan poşeti hizasında toprakla doldurarak dikimini yapınız ve fidan başına 5-15 litre arasında can suyunu veriniz. Dikim işlemini yazın yapıyorsanız muhakkak sunguard uygulaması(kaolin uygulaması) yapınız. Kışın yapıyorsanız Nisanla beraber sunguard uygulamasını yapmanızı tavsiye ederiz.

Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı
 Genel Gübreleme Bilgisi: Kışın tabandan azot ağırlıklı, çiçekler açmadan 20-30 gün önce tabandan fosfor, potasyum ağırlıklı kompoze gübre, çiçek döneminde yapraktan çinko bor içerikli meyve tutturucu gübreleme, nohut büyüklüğüne eriştikten sonra meyve irileştirici gübreleme yapılabilir.
- Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı Zararlı Mücadelesi:Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanlarında baharla beraber fidanlarda yaprak biti zararlısı, meyve iç kurdu ve kırmızı örümcek zararlısına dikkat edilmelidir. Zararlı mücadelesinde 1 litre suya 1 kaşık sıvı yağ, 1 kaşık arap sabunu ve bir diş rendelenmiş sarımsağı 1 litre su içerisine koyun ve iyice karıştırın. Bitkinin yapraklarının hem altına hem de üstüne gelecek şekilde fısfıs yardımıyla sıkınız. Sarımsak kokusunda hoşlanmıyorsanız sarımsağı çıkartabilirsiniz. Her ağacı baharla beraber 1 renkli kokulu yapışkan tuzak koymakta fayda vardır.
 
- Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanı Taç Oluşumu;
- Çekirdeksiz Siyah Hatun Parmağı Cinsi Üzüm Fidanlarında taç oluşumu yani yan dal oluşumun ilk olacağı yer bizim için çok önemlidir. Bu tamamen ağaca verilecek olan şeklin ilk adımıdır. Profesyonel meyve bahçelerinde uygulanacak budamanın sistemi ve hasat ekipmanlarına göre taç oluşumu yeri verilir ama hobiciler için tavsiyemiz ağacın yan dal oluşumun ilk başladığı yerin aşıdan sonra maksimum 40-60 cm arasında olmasıdır. Dikim esnasında tepe kesimi ile 1. taç, yan dal oluşumun başladıktan 1 ay sonra oluşan yanda dalların ucundan kesilmesi ile 2. taç oluşumu ve akabinde diğer taç oluşumları yapılır. Burada önemli olan ağacın tacını aşağıdan vererek ilaçlama, toplama ve budama gibi işleri daha kolay hale getirmektir. Tabi bizim burada anlattığımız vazo tipi budama terbiyesidir. Farklı budama teknikleri de elbette vardır. Budama ne kadar iyi olursa ağacınızda o derece kaliteli olur.
Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.