Ana Sayfa MEYVE FİDANLARI Aronyaberry Fidanı
10 Adet Katya Kırmızı Aronya Aronia Fidesi (10-15 cm)
  • 10 Adet Katya Kırmızı Aronya Aronia Fidesi (10-15 cm)
  • 10 Adet Katya Kırmızı Aronya Aronia Fidesi (10-15 cm)
  • 10 Adet Katya Kırmızı Aronya Aronia Fidesi (10-15 cm)
10 Adet Katya Kırmızı Aronya Aronia Fidesi (10-15 cm)
Ürün Kodu : BRKFDNCLK00607       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
407.40 TL   Kdv Dahil
-
+
10 Adet Katya Kırmızı Aronya Aronia Fidesi (10-15 cm)
 
 
Gönderilecek olan ürün üretim esnasında kullanılan materyale göre değişiklik gösterecektir. Bazen minik torbalarda bazen de paper potta köklü olarak gönderilmektedir. Tüm ürünler gönderilmeden önce bakım işlemlerine tabi tutulmaktadır yani gübreleme ve ilaçlama işlemlerinden geçmektedir.
 
Satışını yaptığımız fakat ülkemiz tarafından yeni yeni tanınan aronya fidanı çalı formundan bir yapısı olan ağaçtır. Aronya ağacı soğuk iklimlerde rahatlıkla olmaktadır. Aronia bitkisinin meyveleri küçük siyah lezzetlidir. Saksı içerisinde veya açık alandan aronia chokeberry fidanlarını rahatlıkla dikebilirsiniz. Aronya meyveleri yüksek bir antioksidan özelliğine sahip olup yaşlanmayı geciktirmektedir. Avrupa bazı ülkelerde supeberry olarak nitelendirilen aronya fidanı saksıda rahatlıkla yetişebilmektedir.
 
 
Saksı içerisinde aronia yetiştiriciliğinin temelinde ağaç tacınının yani dal oluşumun ilk başladığı yerin saksı hizasından sonra en 15 cm olması gerekir. Taç oluşumu ne kadar aşağıdan verilebilirse o derece iyi olacaktır. Önemli olan ağacın yan dal oluşumunu aşağıdan verip bitkinin büyüyeceği yüksekliği ayarlayarak daha randımanlı meyve almaktır. Aronia fidanı yetiştiriciliğe uygundur fakat kışın saksı içerisinde mutlaka bahara kadar bitkini meyve vermesi için gereken soğuklama süresini karşılaması için çağla oluşumu gerçekleşene kadar dış mekanda bulunmalıdır. Kullanacak olduğunuz saksı asgari 10 litrelik, kullanacak olduğunuz toprak  ise çiçek toprağı olabilir.
 
Aronia fidanlarında fidanlar arası 2 metre, sıra arası 4 metre olmalıdır.
 
 
Aronyayı gübrelerken kışın azot ağırlıklı gübreyi tercih etmelisiniz. Çiçek açmadan 1 ay öncesinde çiçek açmayı teşvik eden fosfo ağırlıklı gübryi kullanmalısınız. Çiçek döneminde ise çinko bor ağırlıklı gübrelerle yapraktan gübrelerseniz çiçek tutturucu özelliği olur yani çiçklerin çoğu meyveye dönüşür. Unutmayın ki çiçeklerin tamamı meyve olmaz çoğu dökülür. Ağaç yaşlandıkça tane tutum oranı artacaktır.
Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.