Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Nisan 2021

Yer Elmasının Faydaları

Yer Elması: Parlak sarı renkte çiçekler açan ve toprak altında patatese benzer yumruları olan bir sebze türüdür. Besleyici bir sebze olan Yer Elması, A ve Cvitaminleri ile kalsiyum, demir ve fosfor mineralleri açısından zengindir.

Yer elması yetiştiriciliği için buraya tıklayıp teknik bilgileri okuyabilirsiniz. http://www.bizimbahce.net/bitkisel-uretim/yer-elmasi-yetistiriciligi.htm

Yer Elmasının Faydaları Nelerdir?: Vücut direncini ve cinsel gücü arttırır. İçerdiği besin değerleri ile kansızlığa iyi gelir. Anne sütünü arttırmaya yardımcı olan yer elması emziren anneler için de faydalıdır. İdrar söktürür ve kabızlığı giderir. Böbreklerin düzenli çalışmasına yardımcı olur. Göğsü yumuşatır ve öksürüğü keser. Romatizma, mafsal ve nikris ağrılarını hafifletir. Basur şikayetlerini azaltır. Cildi güzelleştirir.

Yer Elması Nasıl Kullanılır? Yer Elmasının kökü haşlanarak yemeği yapılır ve yenir. Suyu ile saçlar yıkanırsa saç diplerini kuvvetlendirir. Ezilip lapa haline getirildikten sonra şişliklerin üzerine konursa faydası görülür. Besin değerleri yüksek kalorisi düşük bir besin olduğu için diyet yapanlar kullanabilir.

http://www.bizimbahce.net/bitkisel-uretim/yer-elmasi-yetistiriciligi.htm

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz