Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2020

Vücudu arındıran 10 mucize besin

Vücudu arındıran 10 mucize besin

Vücudunuzdaki toksinler güzelliğinizi yavaş yavaş yok der, canlı ve parlak görünümünüzü elinizden alır. Hava kirliliği, duman, sigara dumanı gibi etkenler sonucu ortaya çıkan toksinlerden kurtulmanız mümkün. Vücudunuzu toksinlerden arındırıp, yeni yılda tertemiz bir başlangıç yapın.

İşte sizi ve cildinizi canladıracak, toksinlerden kurtulmanızı sağlayacak 10 mucize besini beslenme listenize ekleyin.

Brokoli Filizleri

Yetişkin brokoliye göre 20 ile 50 kat arası daha fazla kanser önleyici ve enzim güçlendirici etkisi olan brokoli harika bir detoks aracı…

Sarımsak

Sarımsak, salatalar ve soslar gibi birçok şeyle iyi gider. Kalbi güçlendiren etkilerinin yanında, karaciğer enzimlerini destekler ve vücudumuzdan artıkların atılmasına yardımcı olur.

Yeşil Çay

Çok zengin bir antioksidandır, karaciğer etkilerini hızlandıran katesin adlı maddeyi içerir.

Tere Otu

Salatalarınıza ve çorbalarınıza katabilirsiniz. İdrar söktürücü etkisinin yanı sıra mineraller açısından da oldukça zengindir.

Limon

İçerdiği C vitamini detoks vitamini olarak anılır. C vitamini, suda eriyen özelliği ile ayrıştığı toksinlerin vücuttan kolayca atılmasını sağlar.

Koyu Yeşil Bitkiler

Sebzeleri ve bitkileri çiğ yiyin. Klorofil, vücudunuzda biriken ağır metalleri ve kimyasalları temizler ayrıca, karaciğerinizi korur.

Susam

Karaciğer hücrelerini kimyasal maddelerin ve alkolün zararlarından koruyor. Daha konsantre bir etki için tahin de yiyebilirsiniz.

Lahana

Karaciğeriniz iki çeşit detoksa yarayan enzim üretir. Bu güzel sebze her ikisini tetikleyen bir özelliğe sahip.

Karnıyarık Otu

Yulaf gibi lif açısından zengin ama daha etkili bir bitki olan karnıyarık otu, kolestrolden ve toksinlerden kurtulmanızı sağlıyor. Besin önerisi olarak sunulan suplemanlardan içinde bu bitki olanları kolayca bulabilirsiniz.

Meyveler

C vitamini açısından en zengin besin türü olan meyveler lifler, yararlı mineraller, antioksidanlar ve bol bol su içeriyor.

Kaynak:http://haber.mynet.com/detay/saglik/vucudu-arindiran-10-mucize-besin/331137

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz