Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Mart 2021

istiridye mantarı mangalı

Havaların ısınmasıyla özellikle hafta sonları piknik alanları, mangal sevenlerle dolup taşmaya başladı. Mangal deyince ilk akla köfte, kırmızı et ve tavuk ürünleri gelmekte. Bu ürünlerde üretim şartlarına uyulmadığında sağlığımızı bozacak şekilde tehlikeli olabilmekte. Bu konuya hiç girmeden istiridye mantarının alternatif bir besin kaynağı olduğundan bahsetmek istiyorum.

Bu hafta sonu lezzet testi için bizlerde mangal başına geçtik, ve lezzet testinden tam puan alarak herkesçe çok beğenilen istiridye mantarı mangalı, bundan sonraki mangal ziyafetlerinde ilk sıraya geçmiş oldu. Çünkü; Hem lezzet açısından çok harika, hemde daha ucuz. Kırmızı ete yakın besin değerleri var. İstiridye mantarının faydaları saymakla bitmiyor. İstiridye mantarının faydaları için tıklayın.

İstiridye mantarını, mangalda, evde tavada kavurarak, fırında yada yemeklerinizde güvenle tüketebilirsiniz. Çünkü üretiminde ne bir gübre ne bir ilaç kullanılmaya gerek duyulmuyor. Doğal ortamında ağaç gövdelerinde büyüyen istiridye mantarı, kültür ortamında ise yine buna benzer olarak kütüklerde veya saman, talaş, mısır koçanı, pamuk artıkları vs. bitkisel atıklarda yetiştirilmektedir. Yetiştirme esnasında herhangi bir kimyasala ihtiyaç yoktur. Organik bir ürün boğazımızdan geçsin diyorsanız mutlaka istiridye mantarını deneyin.

istiridye mantarı mangalı

istiridye mantarı mangalı

Konumuzun başına dönecek olursak mangalda istiridye mantarı nasıl yapılır derseniz;

Mantarların saplarını kesip az sıvı yağda yağlayıp tuzlayın, sonra ızgaraya yerleştirin. Yanmayacak şekilde devamlı çevirin kısa sürede mantarlarınız pişecektir. Soğumadan servis yapın.

Sizlere mangal için alternatif bir besin önermek istedik ve bizzat kendimiz de deneyip çok beğendik. Sizlerde kendinizi mangal başında bulursanız mutlaka istiridye mantarı mangalı nı deneyin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz