Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Nisan 2021

Ek gelir olsun diye başladı şimdi taleplere yetişemiyor

Ek gelir olsun diye başladı, şimdi taleplere yetişemiyor.

İstiridye mantarı yetiştiriciliğine merak salıp yetiştirenlerin sayısı her geçen gün artarken bu yetiştiricilerin başarı hikayelerini de sıklıkla duymaktayız. Bunlarda biri olan Muhsin Duran bu işe ek gelir olsun diye başladığını sonrasında ise taleplerin çoğalmasıyla kazanç kapısı haline geldiğini söylemekte.

 

Ordu Kabadüz ilçesinde ikamet eden Muhsin Duran istiridye mantarı yetiştiriciliğini merak edip kendi imkanlarıyla evin bodrum katında istiridye mantarı yetiştirerek kilosunu 12 liradan satışa sunuyor. Ordu’ da pazara inen istiridye mantarının kilosu 10 ile 12 liraya arasında fiyatlarla alıcı bulmakta.

İstiridye mantarının yetiştirmenin zor olmadığını belirten Duran; “Bu işten gerçekten kazanmak istiyorsanız, öncelikle işinizi çok sevmelisiniz. Ben işimi gerçekten çok seviyorum. Çünkü düşük maliyetle yüksek gelir elde edilebilen keyifli bir iş” dedi. Mantar yetiştiriciliğini yapmayı isteyen herkese tavsiye ettiğini de sözlerine ekledi.

Muhsin Duran

Ordu Kabadüz ilçesinde evin bodrum katında ek gelir olsun diye yetiştirdiği istiridye mantarlarına vatandaşların da yoğun ilgi göstermesiyle talebi karşılayamaz oldu.

istiridye mantari haber

 

Yetiştirdiği mantarlara yoğun bir talebin olduğunu söyleyen Duran, “İstiridye mantarı ilimizde yeni yeni tanınan bir mantar olmasına karşın talebi karşılayamıyorum. Bir defa satın alan mutlaka bir defa daha satın almak istiyor. Bu nedenle ben de üretimimi inşallah kısa süre içinde ciddi derecede artıracağım” diye konuştu.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz