Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ocak 2021

Gökkuşağı Makyajı Nasıl Yapılır?

Gökkuşağı Makyajı Nasıl Yapılır?

Bugün göz kapaklarınıza o muhteşem gök kuşağını nasıl yerleştireceğinizi anlatacağız. Gökkuşağı Makyajı ile yaz veya tatil aylarında taze, mükemmel ve enerjik bir görünüme sahip olacaksınız. Peki Gökkuşağı Makyajı Nasıl Yapılır? Bunun için biraz sabır gerekli; sonrasında gözlerinizin üzerindeki bu yaratıcı makyaja dekor olarak bin bir türlü kıyafet seçimi yapmak size kalmış. Şimdi nelere ihtiyacınız olacak, onlara bir bakalım:

Malzemeler:

  • Farklı renklerde sıvı göz kalemleri veya boyası (eyeliner) ( mavi, beyaz, sarı, turuncu, türkuaz ve pembe)
  • Göz astarı
  • Maskara

Yapılışı:

  1. İlk olarak göz kapağınıza göz astarı sürmekle işe başlayın; göz kalemlerinin göz kapağınızın üzerinde daha uzun süre kalıcı olabilmesi için bu astar çekme aşaması önemli.
  2. Şimdi sıra renkleri uygulamada. Gök kuşağının ilk rengini uygulayın. Bu genellikle mavidir (tercihinize göre değiştirebilirsiniz de). Bu ilk rengi aynen bir kedi gözü gibi biten bir olağan çizgi şeklinde yapın.
  3. Sonra ikinci renk olan beyazı sürün, ardından sarı, turuncu, türkuaz ve pembe renkleri sürün. Sıralamayı tercihinize göre değiştirebilirsiniz.
  4. Sürdüğünüz renklerin kuruması için birazcık bekleyin ve daha sonra son olarak işlemi tamamlamak için maskara ilave edin. Sakın alt kirpik çizgisinin üzerine bir şey sürmeyin, çünkü o zaman makyaj çok fazla olacak ve kaba duracaktır.

Resimli Anlatımı:

Gökkuşağı Makyajı Nasıl Yapılır? Gökkuşağı Makyajı Nasıl Yapılır?

Güzel günler sizin olsun!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz