Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Mart 2021

Ödemlerinizden Kurtulun!

Ödemlerinizden Kurtulun!

Ödemlerinizden Kurtulun!

Ödemden Kurtulmak İçin Hızlı Çözümler

Şeyda Coşkun

Sizin de eliniz ayağınız durup dururken şişiyor mu? Ya da birkaç gün içinde 1 -2 kilo birden veriyor musunuz? O halde sizin de vücudunuz ödem tutuyor. Bugün size bu sorundan kurtulmanın yollarını anlatacağım.

Ayakta-Ödem

Ödemlerinizden Kurtulun!

Vücudumuzun yüzde 65-70’i sudan oluşuyor. Gözle görünen bir şişme olduğunda vücudumuzda 3 litre kadar su tutulumu var demektir. Vücudumuzda ödem oluşmasının en önemli nedenlerinden biri asitli gıdalar.

Asitli yiyecekler sık olarak tüketildiğinde vücudun PH seviyesi bozuluyor. Bu durum bağışıklık sistemimizin ihtiyaç duyduğu oksijen seviyesinin azalmasına, vücudumuzda toksinlerin artmasına yol açıyor. Asitli yiyecekler minerallerin emilimini yavaşlatıp enerji üretimini ve hasarlı hücrelerin yenilenmesi işlemini azaltabilir.

Yenilenmeyen hücreler ise kanser riskini artırır. Bugün size yüksek asitli gıdaların bir listesini hazırladım. Yüksek asitli ve asidik gıdaları beslenmemizden tamamen çıkarmak mümkün değil. Çünkü bazılarının içerdikleri protein, karbonhidrat ve minerallere ihtiyacımız var. Yapmamız gereken yüksek asitli ve asidik yiyecekleri tükettiğimizde yüksek alkali içeren sebzelerden de bol miktarda tüketmek.

Böylece vücudumuzun PH dengesi korunacak, istenmeyen rahatsızlıkların ortaya çıkma riski azalacak. İşte biz de bugün size alkali sebze meyvelerden oluşan bir mönü hazırladık. Hem bir gün önce yediğimiz protein atıklarından kurtulmak, hem de vitamin dengemizi korumak için bu diyet birebir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz