Gönderen Konu: Topraksız Tarımda Sarmısak  (Okunma sayısı 13787 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bunyaminbaki

• Yeni Üye
  • *
  • Aldığı Teşekkür : 0
  • Bizim Bahçe
Topraksız Tarımda Sarmısak
« Yanıtla #15 : 03 Mart 2014, 03:03:49 »

bende topraksız tarımda sarımsak denemek istiyorum balkonumda fakat arkadasımız sonuca ulastımı yoksa kokler sadece uzayıp toplanmadımı sonucu merak ettım arkadasımız cevaplarsa cok sevınırım

Bizim Bahçe Forum

« Yanıtla #15 : 03 Mart 2014, 03:03:49 »

Çevrimdışı Boska

• Kahraman Üye
  • Aldığı Teşekkür : 71
« Yanıtla #16 : 03 Mart 2014, 12:39:44 »
Sayın bünyaminbaki,
Arkadaşımız malbman çok uzun bir süreden (8 Haziran 2012) bu yana bizimbahçeye uğramamış, daha önce sorulan sorular da cevapsız kalmış.
Deneme ise daha da eski, 2010 yılı Mart ayında yapılmış. Benim düşüncem kelle çevirme safhasında başarıızlık olduğu şeklinde.
Bizimbahçe'den kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünmüyorum ama bir bakıma arkadaşımız bağlantıyı koparmış gibi görünüyor. Sizin gibi merak edenler var ama maalesef cevap yok.
İnsanların da yan etkileri var. Bazıları başınızı döndürürken, bazıları midenizi bulandırabiliyor. (Nicanor PARRA)

Bizim Bahçe Forum

« Yanıtla #16 : 03 Mart 2014, 12:39:44 »

Çevrimdışı bunyaminbaki

• Yeni Üye
  • *
  • Aldığı Teşekkür : 0
  • Bizim Bahçe
« Yanıtla #17 : 03 Mart 2014, 12:51:40 »
peki bunu perlitte denesek abi sonuca ulaşırmıyız bana ulaşırız gibi görünüyor ama ben deniycem heralde şu evin badanası bitsin buna yöneliyorum hemen

Çevrimdışı Boska

• Kahraman Üye
  • Aldığı Teşekkür : 71
« Yanıtla #18 : 03 Mart 2014, 13:03:49 »
Bana kalırsa yeşermesi, boy atması rahatça her ortamda olur. Yeşil soğan gibi. Ama sarmısakta aranan kelle toplamasıdır. Perlit iyi bir ortam. Sarmısağın kelle yapması için gereken besinlerin neler olduğu tesbit edilip sıvıya eklenebilirse olmaması için bir neden yok diye düşünüyorum.
Size de kolaylıklar diliyorum.

Çevrimdışı remzi

• Tam Üye
  • Aldığı Teşekkür : 21
« Yanıtla #19 : 03 Mart 2014, 18:57:32 »
Topraksız tarımda ne yetiştirirseniz yetiştirin bitkinin ihtiyaçı olan azot, fosfor potasyum ve iz elementleri bir türlü vermeniz gerekir. Bunlarıda kimyasal girdilerle verdiğiniz zaman bu işin hiç bir anlamı kalmaz. Ne kadar güzel gözükürse gözüksün tüketmenizi de tavsiye etmem. Tabiiki kendi kendinizi zehirlemek istemiyorsanız. Kimyasal girdilerin dışında çok az olsada seçenekler var.

Yeni Konu Açamazsınız.
Cevap Yazamazsınız.
Eklenti Gönderemezsiniz.
Mesajınızı Düzenleyemezsiniz.
BBCode Açık
İfadeler Açık
[img] Açık
HTML Açık

solucan gübresi