Gönderen Konu: salkım söğüte şekil verme  (Okunma sayısı 2740 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bahcekurdu

• Yeni Üye
  • *
  • Aldığı Teşekkür : 0
  • Bizim Bahçe
salkım söğüte şekil verme
« : 28 Haziran 2017, 23:42:07 »

Merhabalar. Bahceme 3 yıl obce bir salkim söğüt diktim. Insan boyunu biraz gecti. Fakat sekil verme bilgim yok. Acaba salkim sogut agacina nasil sekil verilir. Belirli bir yontemi varmidir.

Linkback: http://www.bizimbahce.net/forum/salkim-sogute-sekil-verme-t14828.0.html

Bizim Bahçe Forum

« : 28 Haziran 2017, 23:42:07 »

Çevrimdışı Boska

• Kahraman Üye
  • Aldığı Teşekkür : 71
« Yanıtla #1 : 02 Temmuz 2017, 18:01:29 »
Sayın bahçekurdu
Şekil vermeden amacınız nedir bilmiyorum ama her ağaca uygulanan şey salkım söğüde de uygulanır. Yani sulama ve budama. Budamayı hayal gücünüze göre yapıp bol sulamayı da ihmal etmezseniz amacınıza ulaşırsınız.
Çok uzamasın diyorsanız belli bir uzunluktan sonra tepe budamasını biraz fazlaca yaparsınız. Belli bir bölümde sarkan dalları da gene az ya da çok budamayla halledebilirsiniz.
Suyu çok seven bir ağaç olduğunu biliyor olmalısınız.
Kolay gelsin.
İnsanların da yan etkileri var. Bazıları başınızı döndürürken, bazıları midenizi bulandırabiliyor. (Nicanor PARRA)

Bizim Bahçe Forum

« Yanıtla #1 : 02 Temmuz 2017, 18:01:29 »

Çevrimdışı bahcekurdu

• Yeni Üye
  • *
  • Aldığı Teşekkür : 0
  • Bizim Bahçe
« Yanıtla #2 : 05 Temmuz 2017, 12:44:17 »
teşekkür ederim sayın boska. bir de böcek konusunu soracaktım. salkım söğüt ağacımın dalları arasında meşhur kulağa kaçan böceğinin çok fazla olduğunu gördüm. acaba ilaçlama yapsam bu böcekten kurtulur muyum.ne tür bir ilaçlama yapmalıyım

Çevrimdışı Boska

• Kahraman Üye
  • Aldığı Teşekkür : 71
« Yanıtla #3 : 05 Temmuz 2017, 13:23:13 »
Sayın bahcekurdu,
Kulağa kaçan böceğinin kulağınıza kaçma olasılığı, diğer böceklerin kaçma ihtimalinden fazla değildir. Nemli yerleri severler. Daha önce konuşulan bu konudaki yazışmaları okursanız bir fikir edineceğinizi sanıyorum. Linki :
http://www.bizimbahce.net/forum/daha-iyi-bir-yasam-icin-faydali-hayvanlari-tani-ve-koru-t14411.0.html;msg154415#msg154415

Yeni Konu Açamazsınız.
Cevap Yazamazsınız.
Eklenti Gönderemezsiniz.
Mesajınızı Düzenleyemezsiniz.
BBCode Açık
İfadeler Açık
[img] Açık
HTML Açık

solucan gübresi