Gönderen Konu: Saksıda Domates Yetiştiriciliği  (Okunma sayısı 412133 defa)

0 Üye ve 20 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EnesBlg

• Yeni Üye
  • *
  • Aldığı Teşekkür : 2
  • Bizim Bahçe
Bezelye Domates
« Yanıtla #1500 : 18 Nisan 2016, 18:27:34 »

Merhabalar.

Ben başka bi forumda bu konuyu paylaştım ama dalga geçer gibi kimse bakmadı bile bezelye domates diye takmadılar heralde inşallah burda cevap verilir.Ben 17 Martta ektiğim bezelye domateslerim 10 gün içerisinde çıktılar çok sık diktiğim için büyüme olmuyodu bende erken bi seyreltme işlemi yaptım ve şuan bu durumdalar.Saksı olarak siyah saksı poşeti düşünüyorum sizce iyi olurmu yada 70cm uzunluğunda 16cm genişliğinde 12 cm derinliğinde saksı aldım bunada dikme şansım olabilir sizce ne yapmalıyım farklı fikirleri olan olursa yazarsa sevinirim.
Teşekkürler.

Bizim Bahçe Forum

Bezelye Domates
« Yanıtla #1500 : 18 Nisan 2016, 18:27:34 »

Çevrimdışı Boska

• Kahraman Üye
  • Aldığı Teşekkür : 71
Saksıda Domates Yetiştiriciliği
« Yanıtla #1501 : 22 Nisan 2016, 18:58:40 »
Sayın Enes,
Domates derin, köklerini rahatça salacağı bir yapıda daha iyi gelişir. Uzun saksı iyi, ancak 12 cm derinlik biraz az görünüyor. Bu şekilde de ürün elde edebilirsiniz ama kenarları biraz daha yükselterek daha iyi gelişme imkanı verirseniz, alacağınız ürün de o ölçüde daha fazla olacaktır.
Kolay gelsin
İnsanların da yan etkileri var. Bazıları başınızı döndürürken, bazıları midenizi bulandırabiliyor. (Nicanor PARRA)

Bizim Bahçe Forum

« Yanıtla #1501 : 22 Nisan 2016, 18:58:40 »

Çevrimdışı EnesBlg

• Yeni Üye
  • *
  • Bizim Bahçe
« Yanıtla #1502 : 24 Nisan 2016, 09:07:31 »
Cevap verdiğiniz için teşşekkürler.Şimdide başka bi sorun ortaya çıktı domateslerimin ilk çıkan alt yaprakları sararıyor akşamdan akşama her viyolün içine 5ml su koyuyorum çokmu sizce bu yüzden olabilirmi.Şaşırtma yaparkende toprağını değişmedim ve şuan hiçbir gübre vermedim niye böyle oldu bilmiyorum cevap verirseniz sevinirim
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2016, 09:08:41 Gönderen: EnesBlg »

Çevrimdışı Boska

• Kahraman Üye
« Yanıtla #1503 : 01 Mayıs 2016, 10:27:45 »
Sayın Enes,
O ilk yaprakların sararması doğal. Onları bir tür öncü olarak düşünün, onların görevleri artık bitti :) Fotoğraflardan anladığım kadarıyla su ihtiyaçları pek görünmüyor. Sadece biraz daha güneş istiyor gibi bir halleri var. Ben cevap yazana kadar daha da büyümüşlerdir. Güneş ihtiyaçlarına cevap verirseniz sorunsuz büyüyeceklerdir.

Çevrimdışı EnesBlg

• Yeni Üye
  • *
  • Bizim Bahçe
« Yanıtla #1504 : 02 Mayıs 2016, 16:36:13 »
Çok teşekkürler doğal olduğunu bende anladım şuan üstlerine toprak torf ve gübre karışımı toprak ekledim.İnşallah yanmazlar.Tekrar teşekkürler.

Çevrimdışı serap can

• Yeni Üye
  • *
  • Aldığı Teşekkür : 1
  • Bizim Bahçe
« Yanıtla #1505 : 04 Mayıs 2016, 12:37:12 »
şubat ayında koçtaş dan alıp diktiğim tohumların şu an ki hali umarım herşey yolunda gider tek istediğim havaların ısınması yoksa güneş göremeden istediğim verimi alamayacağım:(

işte çiçeklenmeé!!

KOKTEYL SIRIK DOMATES
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2016, 12:39:27 Gönderen: serap can »

Çevrimdışı mltmac

• Yeni Üye
  • *
  • Aldığı Teşekkür : 0
  • Bizim Bahçe
« Yanıtla #1506 : 25 Haziran 2016, 22:30:38 »
Merhaba, ben de balkonda saksi domatesi yetistirmeye basladim fakat ruzgardan ciceklenme doneminde olan domatesim koke yakin yerden kirildi. Ben kirilan yerden tekrar topraga eksem tutar mi? Ya da ne yapmam gerekir?

Çevrimdışı Boska

• Kahraman Üye
« Yanıtla #1507 : 26 Haziran 2016, 16:04:31 »
Çok büyük ihtimalle toprağa ektiğinizde tutar. Tutma ihtimalini artırmak için bir bardak suda bir süre tutarsanız köklendiğini görebilirsiniz. Köklendirerek ekerseniz kesinlikle tutacaktır. Ama bitkiniz az da olsa bir bozulma gösterebilir. Kırılan kök kısmı toprakta sağlam duruyorsa ondan da yeni bir filiz çıkabilir.
Geçmiş olsun sayın mltmac.

Yeni Konu Açamazsınız.
Cevap Yazamazsınız.
Eklenti Gönderemezsiniz.
Mesajınızı Düzenleyemezsiniz.
BBCode Açık
İfadeler Açık
[img] Açık
HTML Açık

solucan gübresi