Bizim Bahçe Forum

Bizim Bahçe Pazarı => Ücretsiz Tohum/Fide Payaşım İlanları => Konuyu başlatan: mavikartal5 - 10 Mart 2011, 11:11:14

Başlık: tohum saklama ve göndermede dikkat edilmesi gereken kurallar
Gönderen: mavikartal5 - 10 Mart 2011, 11:11:14
değerli tohum dostları,
tohumları saklarken veya gönderirken, naylon poşetleri kullanmayınız. yerine defter kağıdı, gazete kağıdı kullanınız. evdeki çıkınlardaki tohumları da kağıtlara veya bez torbalarda muhafaza ediniz.
Gönderen: lalezan - 10 Mart 2011, 11:15:04
Sayın  Mavikartal , neden  acaba, naylon  poşetleri  kullanmayalım. Ben  kağıt içerisinde  gönderiyorum ,  bana  gelenler  hep  naylon  poşet  içinde geldi.  Açıklarsanız  memnun olurum..
Gönderen: mavikartal5 - 10 Mart 2011, 12:00:42
tohumların nemli oluşu naylon poşetlerin bu nemi kızıştırması ve tohumlara zarar vermesi nedeniyle tohum saklama kabı olarak naylon ve türevlerini kullanmamamız gerekmektedir.
saygılar
Gönderen: mehmet123 - 10 Mart 2011, 12:08:42
Tohum saklamada ve gönderirken bende kendi yaptığım zarfları kullanıyorum imkan ol sada naylonu hiç kullanmasak selamlar.
Gönderen: mavikartal5 - 10 Mart 2011, 12:54:21
sayın mehmet123
sizden bana tohum gelmişti. nasıl hazırlamışsınız o güzelim minik tohum zarflarını. harcadığınız emeğe hayran kaldım.
naylonu kullanmama düşüncenizi destekliyorum.
saygılar
Gönderen: elifsirin - 10 Mart 2011, 16:48:56
Tohum saklamada ve gönderirken bende kendi yaptığım zarfları kullanıyorum imkan ol sada naylonu hiç kullanmasak selamlar.

Mehmet abi bende o naylon poşetlerden yok  ;) bende biraz çirkin bir pakette olsa kağıtla yapmaya çalışıyorum  :-[
Gönderen: mehmet123 - 10 Mart 2011, 18:55:55
Elif hanım naylon olmasında çirkin olsun.
Gönderen: yeniçiftçi - 10 Mart 2011, 19:02:56
sayın mehmet123
sizden bana tohum gelmişti. nasıl hazırlamışsınız o güzelim minik tohum zarflarını. harcadığınız emeğe hayran kaldım.
saygılar
Gerçekten de harika hazırlamıştı Mehmet abi o minicik zarfları.
Gönderen: GÜNDÜZ - 10 Mart 2011, 21:42:05
sayın mehmet123
saygılar
Hakikaten Mehmet beyin gönderdiği zarflar çok zarif, insan yırtmaya kıyamıyor, çok sabırlı ve ince ruhlu biri ancak böyle bir çalışma yapabilir  :)
Gönderen: zafersu - 18 Nisan 2011, 21:46:07
sayın mehmet123
saygılar
Ben de aynı fikirdeyim, Mehmet Ağabey yaptığı işe değer veren, saygı duyan bir kişi. Buradan selamlar, saygılar gönderiyorum kendisine.
Gönderen: mdemirbas - 20 Nisan 2011, 13:51:59
naylon poşet kullanmama fikri güzel.Ben de bundan sonra gönderdiğim tohumları kağıt poşette göndereceğim..mahmut demirbaş
Gönderen: dermet - 20 Mayıs 2011, 20:32:49
tohum sipariş ederken naylon poşette gelmişti.zinnialar ve chery domateslerim oldu ama mezemler ve ballıcalar olmadı acaba ondanmıdır:((