Gönderen Konu: Lale(tulipa) Yetiştirme  (Okunma sayısı 10193 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı a.sultan

• Yeni Üye
  • *
  • Aldığı Teşekkür : 1
Lale(tulipa) Yetiştirme
« Yanıtla #15 : 01 Ocak 2012, 22:07:41 »

bu hafta cikmaya basladilar. sulamam gerekmiyor galiba. okuduklarimdan anladigim kadariyla. simdiden yapraklanmasi normal mi? erkenmi ciktilar. soguktan zarar gorurler mi? balkonda duruyorlar ve londrada hava gayet soguk. kar yok yagmur yagiyor.

Bizim Bahçe Forum

Lale(tulipa) Yetiştirme
« Yanıtla #15 : 01 Ocak 2012, 22:07:41 »

Çevrimdışı fatma_demirel

• Kahraman Üye
  • Aldığı Teşekkür : 39
Lale(tulipa) Yetiştirme
« Yanıtla #16 : 02 Ocak 2012, 08:21:47 »
sayın a.sultan sanırım iklim önemli yapraklanmada. nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum fakat bendekiler yeni yeni topraktan başını uzatıyor. sulama çok olmayacak yalnız toprak hafif nemli kalacak ve süzek bir toprak olacak diye biliyorum.tecrübeli arkadaşlar daha derin bilgiler paylaşacaktır

http://www.bizimbahce.net/forum/yeni-uyeler-tanisma-bolumu/kendinizi-tanitirmisiniz/msg102213/?topicseen#msg102213  bu sayfaya bekleriz :)

Bizim Bahçe Forum

Lale(tulipa) Yetiştirme
« Yanıtla #16 : 02 Ocak 2012, 08:21:47 »

Çevrimdışı bahçebitkileri

• Genel Moderatör
  • Aldığı Teşekkür : 254
    • ŞEYMA ÇİÇEKÇİLİK
Lale(tulipa) Yetiştirme
« Yanıtla #17 : 02 Ocak 2012, 09:08:59 »
Sayın Sultan,

Baharlık soğanlar kök saldıktan sonra soğuklanma zararı görmezler. Bu yüzden köklendikten sonra rahatça dışarı atabilirsiniz. Toprak yapısı süzek olduğu sürece herhangi bir sıkıntı olmaz.

Eğer şüpleriniz varsa, lalelerinizi iç mekana alın soğuklar geçene kadar serin bir yerde muhafaza edin

Çevrimdışı a.sultan

• Yeni Üye
  • *
Lale(tulipa) Yetiştirme
« Yanıtla #18 : 05 Şubat 2012, 00:11:10 »
merhaba... lalelerim büyümeye devam ediyorlar. şimdiye kadar devamlı yağmur yağdığı için sulamadım. balkonda durdular. bu gece kar ingiltere  londra'ya geldi. ve lalelerimin üzeri şu anda karla kaplı. bir zararı olurmu 3_4 cm kadar büyümüşlerdi. cevap verenlere şimdiden teşekkürler yardımlarından dolayı.

Çevrimdışı a.sultan

• Yeni Üye
  • *
Saksıda Maydanoz Yetiştiriciliği
« Yanıtla #19 : 16 Nisan 2012, 09:16:37 »
Yeniden merhaba  :) Geçen gün internetimdeki sorundan dolayı selamımın bile ulaştığına emin olamamıştım. Cevapladığınız için sağolun. Ben balkon bahçeciliğine sitenizden araştırıp lale büyüterek başladım. Sonuç çok güzel oldu. Havaların ısınmasıyla maydanoz tere ve marul çalışmalarına başladım. Resimleri yüklemeye çalışacağım.             Burada mart sıcak geçti. Lalelerim biraz erken açtı. Bu ayda rüzgarlı ve yağışlı devam ediyor ve yaprakları dökülmeye başladı. Neyse ilk denemem olduğu için açmaları bile benim için büyük bir mutluluk...

Çevrimdışı pembedeniz

• Doğasever
  • **
  • Aldığı Teşekkür : 4
  • Bazen biraz Dinginlik
    • http://pembelideniz.blogspot.com/
Lale(tulipa) Yetiştirme
« Yanıtla #20 : 16 Nisan 2012, 09:44:06 »
İşte bunlarda benim uyanıp kocaman kocaman açılan lalelerim :)

Dünyaya yeni yavru lepistesler getirmekle uğraşıyor...

Çevrimdışı neji

• Yeni Üye
  • *
  • Aldığı Teşekkür : 0
  • Bizim Bahçe
beyaz lale
« Yanıtla #21 : 14 Mart 2016, 14:23:11 »
Beyaz lale dedim de şey olarak anlamayın taç yaprakları beyaz değil kendisi beyaz oldu resmen. :D  Lalenin soğanı gayet sağlıklıydı ve gerektiği zamanda ektim ama çok erken çiçek açtı.  şubatın başında çiçek açtı ve biraz geçince çocukların helikopteri hala sağlıklı olan taç yapraklarını döktü tozlaşma olmuştu ama bu son 4 haftadır çok kötü ilk başlarda solan yaprakları kestim sonra kızarmalar oldu ve şimdi tek yaprağı yok sadece üst gövde var ve ora da beyazlaştı fotosentez yapamıyor gibi ve galiba kurudu  1ağlayan1 sulamaya devam etmeli miyim soğanları çıkarmalı mıyım?   
« Son Düzenleme: 14 Mart 2016, 14:32:57 Gönderen: neji »

Çevrimdışı ayoruk81

• Genel Moderatör
  • Aldığı Teşekkür : 146
Lale(tulipa) Yetiştirme
« Yanıtla #22 : 18 Mart 2016, 14:18:48 »
Sn Neji yaptığım araştırmalara göre, lalenizin erken uyanıp çiçeklenmesi tamamen iklimsel faktörlerdendir. Ev ortamında uygun sıcaklığı bulunan laleniz uyanmış ve çiçeklenmiştir. Her soğanlı bitki gibi de çiçeğini açtıktan belli bir süre sonra yapraklarının kızarması ve kuruması ise son derece normaldir ve bu onun artık uyku moduna girme zamanının geldiğine işarettir.

Saygılar
On tane 10 Kuruşun Olacağına, Bir Tane 1 Liran Olsun.(Kıssadan Hisse)

Yeni Konu Açamazsınız.
Cevap Yazamazsınız.
Eklenti Gönderemezsiniz.
Mesajınızı Düzenleyemezsiniz.
BBCode Açık
İfadeler Açık
[img] Açık
HTML Açık

solucan gübresi