Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Temmuz 2020

saksıda salatalık yetiştirmek

Bir ara saksıda salatalık yetiştiriciliği oldukça modaydı. Bunu başarabilenler olduğu gibi başarısız bir şekilde sonuçlandıranlarda olmuştur. Şimdi hep beraber saksıda hıyar yetiştirmeye varmısınız?

Saksıda hıyar yetiştirmek için güvendiğiniz ismine doğru hazır fidelerden temin edip saksıya dikip hemen yetiştirmeye başlayabilirsiniz. Ama genelde fide halinde satılan hıyar fideleri benim şansımdan mıdır bilemem hep verimsiz yanlızca erkek çiçek açan fideler olmuştur. Eğer sizde bu riske girmek istemezseniz en iyisi kaliteli bir tohum temin edip tohumu kendiniz çimlendirip fide haline getirmenizdir.

Yetiştirdiğiniz hıyar fidelerini uygun büyüklükte saksılara dikip çeşit özelliğine göre rahatlıkla yetiştirebilirsiniz.

salatalık yetiştiriciliği nasıl yapılır? salatalık yetiştirmek,sırık salatalık yetiştiriciliği,saksıda salatalık yetiştirme,sırık salatalık nasıl yetiştirilir,saksıda salatalık nasıl yetiştirilir? Sorularınız ve aradıklarınız için;

Forum sayfalarında saksıda hıyar yetiştirmek üzerine anlatımlar, sorular ve cevaplar mevcuttur. Sizde forum sayfalarından bu ve diğer husularda paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Saksıda hıyar yetiştiriciliği için burayı TIKLAYINIZ..

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Bizim Bahçe dedi ki:

  Sayın Niyazi sorularınız yanıtını forum sayfalarınıda bulabilirsiniz ilgili sayfa için tıklayın: saksıda domates yetiştiriciliği

 2. Niyazi dedi ki:

  Saksıda domates salatalık yetiştirmeye heveslendim salataliklarimin her bir fidesinde 30 ar adet var ama buyuyeceklerinden endişeliyim, saksı boyu 70 cm derinlik 20 cm her geçen günde uzayıp 3,5 tane daha veriyor,her hangi bir gübre kullanmalimiyim, 1 saksıda 5 fidem var

 3. aslı dedi ki:

  merhabalar ortalama ne kadar sulamam gerekiyor hergün sulasam bi zararı olur mu acaba ?

 4. Bizim Bahçe dedi ki:

  Diktiğiniz salata tohumu filizlenip fide olunca bahçe toprağı dolu geniş bir saksıya dikin. Sulamayı, toprağın hiç kurumasına müsaade etmeden duruma göre azar azar sulamalısınız.

 5. zeynep dedi ki:

  benim nasıl sulamam gerek bende salata tohumu diktim.

 6. Bizim Bahçe dedi ki:

  Böcekler yaprak biti olmalı. Forum sayfamızı ziyaret ederek yaprak bitiyle mücadele edebileceğiniz basit ilaç tariflerini denemenizi tavsiye ederim.

 7. metin dedi ki:

  merhaba bende bu sene heves edip saksıda salatalık ve küçük acı biber yetiştirmeye başladım.salatalık fidelerim büyüdü çiçek açtı ve yapraklarında aşırı derecede bööcekleme mevcut ve bu yüzden çiçklerim süzüldü.acaba sebebi ne olabilir.ayriyeten küçük acı biberlerimdede aynı sorunu yaşıyorum fakat acı biber çiçekleri salatalıklarınkine nazaran biraz iyi durumda gözüküyor.NE YAPMAYILIM.YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

 8. berk dedi ki:

  bende amatörce saksıda salatalık yetiştirmeye başladım.fidelerim büyüdü ve çiçek açtılar.ardından ufak ufak salatalıklar çıkmaya başladı ama yapraklarında aşırı derecede küçük böcekler bulunmakta ne yapmalıyım.yardımcı olursanız sevinirim.

 9. erkann dedi ki:

  slm ben saksıda bodur çer, domatesi ve bodur arnavut biberi satıyorum.sayısız sayıda mayıs ayın da sipariş alabilirim. erkan975@hotmail.com

 10. erkann dedi ki:

  slm ben saksıda bodur çeri domatesi ve saksıda bodur birber satıyorum.sınırsız sayıda mayıs ayın da sipariş alabilirim

 11. Mehmet AKBULUT dedi ki:

  Maşaalah her çicek tutmuş,bende çok kez denedim ama 1 veya 2 salatalığı oldu. Sonra çicekleri kurudu….

 12. Bizim Bahçe dedi ki:

  Sayın ziyaretcim bu sorunuz için lütfen forum sayfalarındaki bölümleri kullanalım. Hem belki sorunuzun yanıtı da orada olabilir.
  İlgili forum sayfasına ulaşmak için tıklayınız..

  Saygılarımla.

 13. ahmet dedi ki:

  bende saksıda salatalık yetiştiriyorum amaçiçek veriyor sonra çiçek dökülüyor neyapabilirim

Yorum Yaz