Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2021

Saksıda Domates Yetiştirin

Saksıda domates yetiştirin..

Kendi yetiştirdiğiniz domatesleri dalından koparıp afiyetle yemek veya sevdiklerinize ikram etmenin tarifi her halde yoktur. Ufak bir bahçem olsa bende bir kaç fide ekerdim ama bahçem yok mazereti artık geride kaldı. Bu yazı dizimizi okuduktan sonra sizde bu güzel hobiye mevsim şartlarınız uygun olursa başlayabilirsiniz. Eğer mevsim şartlarınız uymazsa, örneğin bu yazımızı sonbaharda okuduysanız ilkbahar için şimdiden planınızı yapın derim.

 

Saksıda Domates yetiştiriciliği

Saksıda domates yetiştirmek kısmen kolay eğer bitkimizin şartlarını yerine getirmezsek zordur. Bitkimiz bizden ne istiyor? Bitkimiz bizden köklerini rahatca salacağı bir saksı, bu saksının içinde zengin içerikli toprak istiyor. Bu şartları yerine getirdikten sonra sulama, gübreleme ve kültürel işlemleri vaktinde yapmalıyız. Bu işlemler ise sitemizde anlatılmakta.

Domates yetiştirmek için önce hangi çeşit domates yetiştirmek istiyoruz onu bilmemiz gerekiyor. Cheryy domates dediğimiz ufak kiraz domatesler bir başlangıç için iyi bir seçim olabilir. Cheryy domateslerinde bir çok çeşidi vardır. Eğer alanım dar diyorsanız size bodur cheryy domates öneririm. Ufak saksılarda rahatlıkla yetiştirebilirsiniz.

Saksıda domates yetiştirmek için forum sayfalarımızı ziyaret ederek gerekli bilgileri okuyabilir, aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Diğer bitki sever dostlarımız en kısa zamanda sorularınıza yanıt vermeye çalışacaktır. Ayrıca sizlerin tecrübelerinizi de forum sayfalarında paylaşmanız bizi memnun eder. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır. Bilgilerimizi paylaşmak adına buyurun;

Saksıda domates yetiştiriciliği adına her şey;  http://www.bizimbahce.net/forum/saksida-domates-yetistiriciligi-b123.0/

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. maskeli süvari dedi ki:

    çok güzel olur, domates beslemek heralde.

  2. Bizim Bahçe dedi ki:

    forum sayfalarından tohum talep edebilirsiniz.

  3. hoşgül toker dedi ki:

    çeri bodur domates tohumu nerden bulablirim..varsa bana gönderirmisiniz.

Yorum Yaz