Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Mart 2021

Minyatür güller

Minyatür güller adeta bonzai gibi türünün kusursuz ama minik bir modelidir. Bitki boyu 30-40 cm’ yi geçmez. Çiçekleri para büyüklüğündedir. Bahçedeolduğu kadar saksı bitkisi olarak rahatlıkla yetiştirilebilir. Küçük çiçekli bazı türler gerçek minyatür olmamakla beraber bu kategoriye sokulabilir. Bunlar daha uzun boylu ve irice yapraklıdırlar.

 

minyatür gül bakımı

minyatür gül bakımı

Bir yapı marketten aldığım minyatür gülü saksıda yetiştirmekteyim. Minyatür gülün yetiştirlmesiyle ilgili gözlemlerimi yakında burada inşaAllah sizlerle paylaşmayı düşünüyorum.

Yakında yeni bilgilerle buluşmak dileklerimle..

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. özen dedi ki:

    Merhabalar. Normal büyük güllerden çok yakınan biri olarak, başkalarında gördüğüm sağlıklı minyatür güllerin pek problemi olmuyor düşüncesinden, bende geçen sene bahçeme 4 tane minyatür gül alıp diktim. ama benimkiler sizin resimdekiler gibi değil. dalları ve yaprakları daha zayıf. zaten bu sene bir tanesi tamamen yok oldu.diğer iki tanesinde yine hastalık var.(dallarında örümcek ağları oluşuyor) ancak bir tanesi canlı sayılır. Demek istediğim güllelle aram hiç düzelmiyecekmi?

  2. ferhat kurnaz dedi ki:

    mükemmel bende isterim lütfen paylaşalim nasil temin ederim lütfen bildirin sizde varmi teşekürler..şşş

Yorum Yaz