Bahçelerin Şifalı İlacı Karbonat

Bahçelerin Şifalı İlacı Karbonat 

Bahçelerin Şifalı İlacı Karbonat
Bahçelerin Şifalı İlacı Karbonat

Zaman zaman bostanınızdaki bazı bitkilerin yapraklarına musallat olmuş olan bazı hastalıklara rastlarsınız. Örneğin fasulye bitkisinin, biberin ve fesleğenin bazı yapraklarında normal olmayan bir sararma meydana gelmeye başlar.

Yine zaman zaman, bitkinin yapraklarıyla pek de alakadar olmayan ama toprakta dikkat çeken birçok küçük siyah sinek türü böceklere rastlayabilirsiniz.

İşte bu veya benzeri zararlı istilalarına karşı son derece organik ve sağlıklı bir çözüm önerimiz var sizlere: Bahçelerin Şifalı İlacı Karbonat

Bitkilerinizi Dinleyin!

Bahçelerin Şifalı İlacı KarbonatBitkilerinizi dinleyecek olursanız zaman zaman sizlerle konuşuğunu duyabilirsiniz. Mesela bazen size şunu dediğini çok net olarak işitmeniz mümkün: Yeter! Artık daha fazla sulama yapma!

Bitkilerinizin yapraklarında zaman zaman gördüğünüz sarı benekler çok büyük ihtimalle, aşırı ıslak koşulların neden olduğu, bir tür yaprak mantarının marifetidir. Çok sık sulama ve bu arada bir de yağmurun yapması neticesinde, normalde kuraklığa dayanıklı olan bazı bitkilerin tepki vermesine neden olabilmektedir. Toprak çok fazla nemli olduğunda görebileceğiniz siyah sinekler ise mantar sivrisinekleri olabilir.

Peki çözüm nedir? Çok basit!

Bitkileriniz için açın bir paket karbonat (sodyum bikarbonat) ve keyfinize bakın!

Bitkilerinizi Karbonat Spreyi İle Koruyun!

İşte hem yaprak mantarını ve hem de siyah sinekleri yok edecek olan sağlıklı karbonat spreyi yapımı için pratik bir tarif:

Malzemeler:

  • 4 çay kaşığı karbonat
  • 1 çay kaşığı biyolojik olarak parçalanabilen yumuşak sabun (arap sabunu)
  • 3,5 kg temiz su

Yapılışı:

  1. Malzemeleri uygun büyüklükteki bir kaba koyun.
  2. İyice bir karıştırın.
  3. İhtiyaç oldukça hastalıklı bölgelere püskürterek uygulama yapın.

Bahçelerin Şifalı İlacı Karbonat

Bu ilacı kullandıktan bir gün sonra, mantar sinekleri ortadan kayboldular ve yapraklar için kuvvetli bir umut ışığı doğmaya başladı.

En sonunda yapraklar o eski koyu yeşil renklerine geri dönmeye başladılar.

Sağlıklı ve bereketli bir bahçeniz olsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.