Avustralya Kırmızı Limonu

AVUSTRALYA KIRMIZI LİMONU (BLOOD LIME) FİDANI SADECE 49.90 TL YE ALMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ İLETİŞİM KUTUSUNU DOLDURMANIZ YETERLİ..↓

 

Lime çeşitlerinden olan Avustralya Parmak Limonu nu daha önceden paylaşmıştım. Şimdi ise sizlere melez bir lime çeşidi olan Australian Blood Lime çeşidini tanıtmak istiyorum. Avustralya Kırmızı Limonu bodur yapısıyla saksıda yetiştirilmeye gayet uygun yapıdadır. Blood lime, diğer narenciye çeşitlerin de olduğu gibi çok hoş kokar. Meyveye döndükten sonra ise kırmızı kabuk rengiyle egzotik bir görünüme sahip olur. İnce kabukludur ve kabuklarının kendine has kokusu vardır. 2-3 cm genişliği 3-5 cm uzunluğunda minik kırmızı meyveler oluşturur bu meyvelerin tadı  asitli ve keskin lezzetlidir. Meyve eti ve suyu kırmızıdır, az sayıda çekirdeği bulunur. Kabuğu hafif acıdır, pasta yapımın da deneyebilirsiniz.

Avustralya kırmızı limonu meyvesinden marmelat, reçel, meyve suyu ve şurup gibi  birçok yerlerde kullanılabilir.

 

Avustralya Kırmızı Lime
Avustralya Kırmızı Lime

 

Avustralya kırmızı lime fidanı yedi veren gibi yılın her ayı çiçeklenebilir. Bu da blood lime fidanı nın yılın değişik aylarında çiçekli veya meyveli görmemize olanak verebilir.

 

Dallarında sert, ince dikenleri mevcuttur. küçük ve yoğun yapraklıdır. Uygun koşullarda bahçe ortamında 2 – 3 m uzayabilir ve 2 m genişliğinde gelişebilir. Saksı ortamında daha bodur yapıda olur ve balkon bahçeciliği için çok uygundur. Dış ortamda özellikle çok aşırı donlu günlerde korunmalıdır. – 5 derecenin altında zarar görüp ölebilir. Bitkilerde dayanım bölgelere göre farklılıklar gösterebilir.

Bol meyve ve sağlıklı büyüme için organik maddece zengin ve iyi drenajlı topraklarda yetiştirilmeli, dengeli kompoze gübreler kullanmalısınız. Güneşli alanlarda iyi gelişim gösterir. Gübreleme ağacın yaşına göre değişmektedir. Genel olarak Kışın Fosfor, potasyumlu karışımlı kompoze gübreler kullanabilirsiniz. İlk baharda dengeli kompoze gübreler, meyve döneminde potasyum içerikli gübreler, hasat yapıldıktan azot ve arkasından çinko, bor, fosfor karışımlı gübreler verebilirsiniz.

Kırmızı lime fidanı nı saksı da yetiştireceksiniz saksı toprağına solucan gübresi ve leonardit kökenli organik gübreler karıştırabilirsiniz. Bu tarz organik gübreler bitkinin kök gelişiminin daha hızlı olmasını ve toprak ph sını dengeleyerek bitkinin daha iyi beslenmesini sağlar.

 

BAHÇENİZ YOKSA ÜZÜLMEYİN! BU KOLEKSİYONLUK BİTKİYİ SAKSILAR DA KOLAYCA YETİŞTİREBİLİRSİNİZ. İSTER SAKSI DA İSTER BAHÇELERDE YETİŞTİRİN BU SİZE KALMIŞ. BU DEĞERLİ BİTKİYE ULAŞMAK İSTERSENİZ AŞAĞIDAKİ İLETİŞİM KUTUSUNU DOLDURMANIZ YETERLİ!

FOTOĞRAFTA GÖRDÜĞÜNÜZ BLOOD LIME FİDANI SADECE 49.90 TL YE KARGO İLE EVİNİZE KADAR YOLLUYORUZ.

BLOOD LIME FİDANLARI AŞILI VE TÜPLÜ OLUP YILIN HER AYI SİPARİŞ VERİP DİKEBİLİRSİNİZ.

Avustralya Kırmızı Limonu
Avustralya Kırmızı Limonu

 

Adınız

Soyadınız

Epostanız (geçerli bir adres yazınız)

İstediğiniz fidan çeşitleri:

Adresinizi eksiksiz yazınız

Telefon numaranız

Notunuz

 

 

blood lime fidanı
blood lime fidanı

 

Avustralya Kırmızı Limonu (Australian Blood Lime) adlı konumuz izinsiz ve kaynak belirtilmeden kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na göre suçtur. Kaynak link belirtilerek ( http://www.bizimbahce.net/agaclar/avustralya-kirmizi-limonu.htm ) izinsiz olarak ta kullanabilirsiniz, bilgi paylaşıldıkça güzeldir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.